Nowe Renault Kangoo oraz Nowe Renault Express

Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, Renault prezentuje nową generację modeli Kangoo i Express, które będą dostępne zarówno w wersji dostawczej, jak i osobowej. Cztery modele uzupełnią ofertę marki i zostaną oficjalnie zaprezentowane i wprowadzone do sprzedaży wiosną 2021 r.

Renault po raz kolejny rewolucjonizuje segment vanów i kombivanów, wprowadzając nowągenerację modeli Renault Kangoo i Renault Express. Cztery nowe modele uzupełniające ofertę zostały zaprojektowane z myślą o zaspokojeniu zróżnicowanych potrzeb klientów biznesowych i prywatnych. Model Kangoo, którego dotychczasowa sprzedaż przekroczyła 4 miliony egzemplarzy, zasłużył sobie na miano kultowego samochodu. Nowe Renault zaskoczy użytkowników nowym praktycznym rozwiązaniem Easy Side Access, stanowiącym istotne udogodnienie przy załadunku z boku pojazdu. W odpowiedzi na nowe wyzwania miejskiej mobilności, Nowe modele Kangoo Van i Kangoo osobowe będą również dostępne w wersji elektrycznej.

Mark Sutcliffe,
Dyrektor Aliansu ds. samochodów dostawczych

Nowe Renault Kangoo Van

Nowe Kangoo Van powraca z jeszcze silniejszą i bardziej muskularną sylwetką. Przód samochodu został całkowicie zmieniony. Nowym przyciągającym wzrok akcentem jest chromowany pas biegnący między grillem a przednim zderzakiem. Sylwetka Nowego Kangoo Van przykuwa uwagę ostro zarysowanymi liniami boku z wyraźnymi przetłoczeniami. Całości efektu dopełniają wydatne nadkola. Eleganckie detale i chromowane elementy nadwozia to rozwiązania znane z wyższych segmentów rynku. Wnętrze zostało zaprojektowane całkowicie od nowa. Deska rozdzielcza kryje wiele praktycznych schowków. Nowe fotele o zmienionym kształcie są bardziej trwałe i zapewniają większy komfort.

Różnorodność wersji ze względu na wymiary nadwozia oraz bogata gama dostępnych silników sprawiają, że nowe Kangoo Van nie ma sobie równych na rynku. Model będzie dostępny w dwóch długościach, z mechaniczną lub automatyczną skrzynią biegów, z silnikiem benzynowym, wysokoprężnym lub elektrycznym. Przestrzeń użytkowa wynosi od 3,3 do 3,9 m3 w wersji standardowej i od 4,2 do 4,9 m3 w wersji długiej.

Nowe Renault Kangoo

Elegancki i przestronny kombivan z pięcioma pełnowymiarowymi miejscami idealnie wpisuje się w potrzeby grup przyjaciół czy rodzin prowadzących aktywny tryb życia. Oferuje nowoczesny design, bogate wyposażenie, nowe systemy wspomagające prowadzenie oraz wysoki poziom komfortu. Model zachowuje swoją funkcjonalność i modułowość, a więc cechy, które w sposób szczególny cenią sobie klienci instytucjonalni (urzędy, samorządy, stowarzyszenia).

Nowy Express Van

Kierowany do przedsiębiorców i małych flot. Samochód spełnia ich najważniejsze wymagania, oferując jednocześnie korzystny stosunek ceny do jakości.

Nowe Renault Express emanuje siłą i nowoczesnością. Jego design jest zgodny z nowym kanonem stylistycznym marki. Komfort i jakość nowego wnętrza podkreśla wzmocniona konstrukcja foteli. Projektanci poświęcili szczególną uwagę praktycznym schowkom oraz ergonomii. Model oferuje największą pojemność schowków w swojej klasie (48 litrów). Pojemność ładunkowa wynosi od 3,3 do 3,7 m³.

Otwarcie zamówień na gamę samochodów Kangoo Van, Express Van oraz Kangoo osobowe jest przewidziane w Polsce na początek lutego 2021 roku. Samochody zostaną oficjalnie wprowadzone na rynek na początku maja 2021 roku.

Źródło: Renault Polska