Nowe Renault Express VAN: praktyczna i wydajna furgonetka

Ta praktyczna i wydajna furgonetka jest przeznaczona w szczególności dla firm poszukujących najlepszego stosunku ceny do parametrów użytkowych i samochodu, który spełni najważniejsze potrzeby.

Nowy Express Van wyróżnia się dynamicznym i dającym poczucie solidności designem nadwozia, w pełni zgodnym z kanonami stylistycznymi marki. Oferuje wymiary, które nie mają sobie równych w segmencie furgonetek i w znacznym stopniu ułatwiają proces załadunku, nowoczesne wnętrze z dużą liczbą praktycznych schowków oraz komfortowe siedzenia o wzmocnionej konstrukcji.
Nowy Express Van jest odpowiedzią Renault na potrzeby klientów poszukujących pojazdów zapewniających odpowiednią ilość miejsca
i przestrzeni.

Jean-Louis Wiedemann,
Dyrektor sprzedaży małych samochodów dostawczych Grupy Renault

Optymalna pojemność ładunkowa

Szerokość otworu bocznych drzwi przesuwnych wynosi 716 mm. To najszersze drzwi na rynku. Dwuskrzydłowe drzwi tylne w układzie 2/3 – 1/3 ułatwiają załadunek, rozładunek i dostęp do przewożonych ładunków. Nowy Express Van oferuje najlepszy stosunek długości podłogi przestrzeni ładunkowej (1,91 m w wersji z pełną przegrodą) do całkowitej długości pojazdu. Po złożeniu fotela pasażera i obróceniu przegrody kratowej długość przestrzeni ładunkowej może zostać zwiększona nawet do 2,36 m. Nowy Express Van oferuje zatem, w zależności od potrzeb, pojemność ładunkową od 3,3 do 3,7 m³.

Ładowność dostosowana do potrzeb klientów biznesowych

Nowy Express Van oferuje ładowność do 780 kg w wersji benzynowej i do 650 kg w wersji z silnikiem wysokoprężnym. Odpowiedzią na zwiększone potrzeby przewozowe jest standardowy hak holowniczy dostępny w opcji.

Funkcjonalna przestrzeń ładunkowa

Nowy Express Van posiada wszystkie niezbędne elementy wyposażenia. Dla ułatwienia załadunku i prawidłowego zabezpieczenia ładunku samochód został wyposażony w sześć obrotowych uchwytów do mocowania ładunków umieszczonych w podłodze i cztery dodatkowe na ścianach (w opcji). Doskonałą widoczność w przestrzeni ładunkowej zapewnia oświetlenie sufitowe o mocy do 18 W (w opcji dostępne jest oświetlenie w technologii LED). Kluczyk z trzema przyciskami pilota centralnego zamka (składany lub tradycyjny) umożliwia niezależne odblokowanie drzwi przestrzeni ładunkowej. W opcji dostępne są również: gumowa mata do przestrzeni ładunkowej, schowek w drzwiach przesuwnych, drewniana podłoga antypoślizgowa oraz drewniane panele ochronne.

Design „by Renault” zgodny z kanonem stylistycznym marki

Wyrazisty przód nowego modelu z wysoką osłoną chłodnicy, szeroką maską i imponującym solidnością przednim zderzakiem doskonale oddaje silną osobowość auta. Nowy Express Van łączy w sobie charakterystyczne elementy stylistyczne marki Renault z akcentami zaczerpniętymi z modelu Nowy Kangoo Van, stanowiącego dla niego bezpośrednią inspirację. W nowym modelu pojawiają się więc światła LED w dobrze znanym układzie w kształcie litery C oraz chromowana osłona chłodnicy o charakterystycznym i wyrazistym konturze. Dzięki zastosowaniu podwójnej optyki halogenowej światła LED oferują do 90% większą intensywność wiązki światła w przypadku świateł drogowych i 60% dla świateł mijania.

Płynne linie boczne nadwozia

Przeprojektowanie błotników oraz przednich i przesuwnych drzwi bocznych pozwoliło na uzyskanie bardziej płynnej i eleganckiej linii bocznej nadwozia, pozbawionej załamań i nieciągłości. Prostokątny kształt drzwi pozwala zoptymalizować dostęp do wnętrza. Solidne uchwyty klamek umieszczone w jednej linii idealnie komponują się z ogólną stylistyką nadwozia. Niektóre elementy stylistyczne takie jak nakładki progowe,
15-calowe obręcze kół czy wysokiej jakości kołpaki, przyczyniają się jednocześnie do podniesienia funkcjonalności pojazdu. Lusterka zewnętrzne zapewniają doskonałą widoczność. Osłona chłodnicy i wlot powietrza zostały ponownie zaprojektowane pod kątem poprawy właściwości aerodynamicznych pojazdu, czego efektem jest optymalizacja zużycia paliwa.

Mniej widocznych detali, wyższa jakość wykończenia

Nowy Express Van to samochód o uniwersalnej i eleganckiej stylistyce. Za podniesioną linią maski ukryto wycieraczki, dysze spryskiwaczy i zawiasy. Przedni uchwyt holowniczy został wbudowany w obramowanie świateł przeciwmgłowych i jest prawie niewidoczny. Ze względów bezpieczeństwa i w celu lepszego zabezpieczenia pojazdu przed kradzieżą zrezygnowano z możliwości otwierania tylnych drzwi za pomocą kluczyka.

Eleganckie minimalistyczne wnętrze utrzymane w stylu Renault

We wnętrzu zobaczymy nowoczesną deskę rozdzielczą z poziomym układem linii, której minimalizm podkreśla przestrzeń w kabinie. Tapicerowane wykończenie paneli drzwiowych i dachu wprowadza harmonię do wnętrza. Chromowane akcenty na kierownicy, panelu sterowania klimatyzacją i wewnętrznych klamkach drzwi dyskretnie podkreślają funkcjonalny design Nowego Express Vana.

Ergonomiczna pozycja za kierownicą

Nowy Express Van oferuje komfortowe wnętrze wyposażone w eleganckie fotele ze wzmocnionym podparciem bocznym, w szczególności na wysokości klatki piersiowej i ramion oraz dużymi, nowoczesnymi zagłówkami. Kierowca może z łatwością regulować wysokość (+/- 40 mm)
i długość (+/- 110 mm) siedziska, a także ustawić odpowiadającą mu wysokość pasów bezpieczeństwa i kolumny kierownicy. Z myślą o zwiększeniu komfortu prowadzenia fotel kierowcy jest dostępny w opcji z wygodnym podłokietnikiem. Mając na uwadze zmniejszenie zmęczenia za kierownicą poprawiono akustykę wnętrza.

Wyższa trwałość materiałów zastosowanych w kabinie

We wnętrzu Nowego Express Vana zastosowano wytrzymałe, łatwe do utrzymania w czystości materiały. W opcji dostępna jest również wzmocniona tapicerka, która jest bardziej trwała i lepiej przystosowana do potrzeb użytkownika, wiążących się z częstym wsiadaniem i wysiadaniem z pojazdu.

Radio Connect R&Go lub Renault EASY LINK 8’’

Nowy Express Van dostępny z radiem Connect R&Go, a w wersji z systemem multimedialnym Renault EASY LINK jest wyposażony w 8-calowy kolorowy ekran dotykowy (poziomy) oraz dwa głośniki i dwa tweetery (wysokotonowe) zapewniające Confidential C 6 optymalny komfort akustyczny. Przewodowe podłączenie Android Auto lub Apple CarPlay oraz obsługa funkcji rozpoznawania mowy zapewniają użytkownikom dostęp do ulubionych aplikacji, a także możliwość bezpiecznego wysyłania i odbierania wiadomości tekstowych, wykonywania połączeń telefonicznych, słuchania muzyki i korzystania z asystenta głosowego Google Voice lub SIRI, bez ryzyka naruszenia przepisów kodeksu
drogowego. Dostępna w opcji nawigacja 2D/3D ułatwia planowanie trasy i orientację w terenie, a także lokalizację wybranych punktów i obiektów. Dzięki wbudowanemu żyroskopowi umożliwia ustalenie położenia na mapie nawet przy braku sygnału GPS.

Praktyczna technologia, do siedmiu gniazdek na pokładzie

Nowy Express Van, wyznaczając nowe standardy w swojej klasie, oferuje do dyspozycji użytkownika aż trzy gniazda USB. Jedno z nich znajduje się na fasadzie radia, a dwa pozostałe zostały umieszczone w schowku nad kierownicą. Dodatkowo auto zostało wyposażone w cztery gniazda 12 V, w tym jedno w przestrzeni ładunkowej przeznaczone do ładowania akumulatorów narzędzi. Nowy Express Van jest również wyposażony w ładowarkę indukcyjną 15 W, która umożliwia ładowanie smartfona bez konieczności przerywania korzystania z ulubionych aplikacji.

Źródło: Renault Polska