Nowe Renault Austral − atletyczny i technologicznie zaawansowany SUV

Nowe Renault Austral charakteryzuje atletyczny, zmysłowy i zaawansowany technicznie wygląd, z wszystkimi atrybutami SUV-a. Projektanci stworzyli samochód z klasą, o mocnej osobowości i i muskularnym nadwoziu, świetnie wpisujący się w proces odnowy nowoczesnej marki, która realizuje plan Renaulution.

WSZYSTKIE ATRYBUTY CROSSOVERA

Nowy Austral ma niezwykle nowoczesny styl. Duże koła stanowią doskonałe uzupełnienie muskularnego nadwozia z linią maski tuż nad nadkolami. To niezwykle udane rozwiązanie nadaje samochodowi siły i charakteru. Nowy Austral ma wszystkie tradycyjne elementy SUV-a: przednią i tylną osłonę podwozia, osłony boków i dolnej części nadwozia w kontrastowym kolorze, zwiększony prześwit i wysoką linię szyb, dzięki czemu lepiej chroni pasażerów.

Zaprojektowaliśmy nadwozie Nowego Australa zgodnie z nowym kanonem stylistycznym ‘sensual tech’ marki Renault. W efekcie uzyskaliśmy imponującą bryłę o wyraźnie zaznaczonym nadkolach i wyprofilowanych bokach z subtelnie wbudowanymi elementami high-tech, jak zaawansowane technologicznie reflektory, które stanowią ważny element stylistyki tego modelu.

Agneta Dahlgren,
Dyrektor ds. projektów designu Renault

WYRAZISTY PRZÓD SAMOCHODU I CHARAKTERYSTYCZNY UKŁAD ŚWIATEŁ

Przód Nowego Australa łączy dynamikę z wyrafinowaniem. Szeroki grill we wzór szachownicy jest przecięty w górnej części chromowaną listwą, która płynnie łaczy się ze światłami. Listwa poszerza optycznie samochód, a jednocześnie stanowi elegancki i wyrafinowany stylistycznie element.

Nowe logo Renault – „Nouvel’R” (które po francusku wymawia się tak samo jak „nowa era”) podkreśla nowoczesny charakter samochodu.

Światła Nowego Australa składają się w 100% z diod LED. Bardzo nowoczesne, przyciągają wzrok precyzyjną linią. Z przodu mają charakterystyczny dla marki kształt litery C (C-Shape) w zaktualizowanej formie. Nadają samochodowi wygląd high-tech, który dodaje mu charakteru i potęguje atletyczną stylistykę nadwozia.

NIEZWYKŁE PROPORCJE I AERODYNAMIKA

Proporcje Autrala zapowiadają przestronne wnętrze i dają wrażenie solidności i sportowych możliwości, które dodatkowo podkreśla pochyła tylna szyba. Wyraziste linie nad nadkolami dodają spójności bryle samochodu. Mocne wyprofilowanie biegnie wzdłuż w dolnej części boków aż do nadkoli. Całość nadwozia zyskuje dzięki temu na spójności i dynamice. Listwa z polerowanej stali nierdzewnej nad bocznymi szybami podkreśla opadającą linię dachu i płaszczyznę szyb, tworząc dynamiczną krzywiznę, która sięga aż do tylnej klapy.

Środkowe i boczne wloty powietrza w przednim zderzaku, kąt pochylenia dachu i mocne wyprofilowania boków świadczą o doskonałych parametrach aerodynamicznych.

Źródło: Renault Polska