Nowa Škoda Octavia: producent ujawnia szkice koncepcyjne wnętrza auta

ŠKODA OCTAVIA czwartej generacji wyróżnia się jeszcze większą przestronnością, emocjonującym designem i wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów. We wnętrzu auta zastosowano nowoczesne rozwiązania multimedialne, które podkreślają innowacyjność marki. Ikona ŠKODY będzie wyposażona w przeprojektowaną tablicę rozdzielczą z modułowym, wielopoziomowym układem wskaźników oraz w dwuramienną kierownicę. Premiera nowej OCTAVII odbędzie się 11 listopada w Pradze.

Na szkicach koncepcyjnych prezentujących wnętrze nowej ŠKODY OCTAVIA uwagę zwraca przeprojektowana tablica rozdzielcza z modułowym, wielopoziomowym układem wskaźników. Tablica przypomina kształtem przedni grill ŠKODY i obejmuje kontrastujący, kolorowy obszar pod dużym, samodzielnym wyświetlaczem wielofunkcyjnym.

Bestsellerowe auto ŠKODY zostało wyposażone w nową dwuramienną kierownicę, która odznacza się eleganckim chromowanym wykończeniem. W wariancie wielofunkcyjnym można przy jej pomocy uruchomić 14 funkcji. Zamiast dźwigni DSG w konsoli środkowej nowej OCTAVII umieszczono nowy moduł sterowania z przełącznikiem kołyskowym do wyboru trybu jazdy. W modelu zastosowano po raz pierwszy technologię „shift by wire”, co oznacza, że dźwignia zmiany biegów nie jest już połączona mechanicznie z przekładnią, ale przekazuje informację o wybranym biegu elektronicznie. W nowej ŠKODZIE OCTAVIA zadebiutuje także trójstrefowy system automatycznej klimatyzacji Climatronic.

Źródło: Skoda Polska