Nowa Škoda Kamiq Monte Carlo: miejski SUV ze sportowym charakterem

KAMIQ to trzeci SUV w ofercie ŠKODY, po modelach KODIAQ i KAROQ, który powstał w odpowiedzi na potrzeby wymagających kierowców. Zaprojektowany zgodnie z nowym językiem designu, łączący zalety SUV-a ze zwinnością aut kompaktowych, nowy KAMIQ dostępny będzie niebawem w specjalnej wersji MONTE CARLO. Usportowiony SUV zostanie po raz pierwszy zaprezentowany podczas targów IAA we Frankfurcie nad Menem. Samochód wyróżniają czarne elementy nadwozia i sportowe akcenty we wnętrzu. KAMIQ MONTE CARLO zadebiutuje razem z modelem SCALA zaprojektowanym w tej samej wersji, nawiązującej do rajdowych tradycji.

Monte Carlo to dzielnica Księstwa Monako będąca symbolem elegancji i sportowych emocji. W słynnym rajdzie, którego pierwsze edycja odbyła się w 1911 roku, ŠKODA odniosła wiele znaczących sukcesów. Dla upamiętnienia rajdowej tradycji marka już w 1936 roku zaprezentowała limitowaną edycję 70 sztuk modelu ŠKODA POPULAR MONTE CARLO. W 2011 roku marka wróciła do nazwy wprowadzając na rynek FABIĘ MONTE CARLO. W tym roku premierę będę miała dwa kolejne modele w usportowionej wersji. Na targach IAA we Frankfurcie, które odbędą się w dniach 10 – 22 września, ŠKODA zaprezentuje modele KAMIQ i SCALA MONTE CARLO.

ŠKODA KAMIQ jest zaprojektowana zgodnie z nowym językiem designu marki, który łączy w sobie funkcjonalność i emocjonalność. Czarne elementy wykończenia wersji MONTE CARLO podkreślają dynamikę modelu i jego sportowy charakter. To idealne połączenie designu nawiązujące do rajdowej tradycji ŠKODY oraz użyteczności miejskiego SUV-a

Oliver Stefani
Szef Designu ŠKODA AUTO

Czarne elementy nadają sportowego charakteru

Oprócz charakterystycznych dzielonych reflektorów FULL LED, ŠKODA KAMIQ MONTE CARLO jest wyposażona w czarne elementy zapewniające dynamiczny wygląd. Obejmują one lakierowaną ramkę grilla, elementy stylistyczne zderzaków, osłony lusterek bocznych, relingi dachowe, progi boczne, dyfuzor i centralnie umieszczony napis ŠKODA na pokrywie bagażnika. Standardowe wyposażenie ŠKODY KAMIQ MONTE CARLO obejmuje czarne 17-calowe obręcze kół ze stopów lekkich ze specjalnym wzorem MONTE CARLO, pakiet SUNSET z wyższym stopniem przyciemnienia szyb, a także panoramiczny dach.

Emocjonalny design zachwyca we wnętrzu

Sportowy charakter ŠKODY KAMIQ MONTE CARLO widoczny jest również we wnętrzu. Sportowe fotele ze zintegrowanymi zagłówkami oraz regulacją wysokości wykonane są w charakterystycznej czerwono-czarnej kolorystyce MONTE CARLO. Wielofunkcyjna sportowa kierownica pokryta jest perforowaną skórą z czerwonymi ozdobnymi szwami, tak samo jak wykończenie dźwigni zmiany biegów i dźwigni hamulca ręcznego. Dynamicznego charakteru nadają także chromowane wykończenia nawiewów powietrza, ozdobne nakładki na pedały, dywaniki tekstylne, napis KAMIQ na progach i czarna podsufitka.

Nowa ŠKODA KAMIQ MONTE CARLO zostanie zaprezentowana podczas targów motoryzacyjnych IAA we Frankfurcie, w dniach 10–22 września. Premiera będzie miała miejsce w hali 3.0 na stoisku A11. Pierwsze egzemplarze ŠKODY KAMIQ o sportowym charakterze będą dostępne dla klientów w Polsce na początku 2020 r.

Źródło: Skoda Polska