Nowa Škoda Fabia z innowacyjnymi rozwiązaniami podnoszącymi komfort i bezpieczeństwo podróżowania

Nowa generacja ŠKODY FABIA uzupełnia bogatą i zróżnicowaną ofertę marki na polskim rynku. Nową odsłonę modelu charakteryzuje nowo zaprojektowane, przestronne wnętrze oraz wysoki komfort prowadzenia. Nowa FABIA otrzymała bardzo bogate wyposażenie w standardzie oraz szereg pakietów do wyboru. Ponadto nowy model oferuje szereg innowacyjnych rozwiązań, które nie tylko zapewnią komfort prowadzenia auta, ale zadbają również o bezpieczeństwo kierowców i pasażerów – dzięki wielu funkcjom gwarantującym odpowiednie zabezpieczanie przedmiotów podczas jazdy

ŠKODA od wielu lat ułatwia codzienne użytkowanie samochodu dzięki konsekwentnemu wprowadzaniu inteligentnych rozwiązań zwiększających komfort i bezpieczeństwo jazdy. Nowa generacja modelu FABIA oferuje aż do 43 funkcji, czyli więcej niż kiedykolwiek wcześniej. Pięć z nich to nowości w portfolio ŠKODY, a osiem kolejnych jest dostępnych dla modelu FABIA po raz pierwszy. Zupełnie nowe propozycje, takie jak zdejmowany uchwyt na kubki między przednimi fotelami, uzupełniają klasyczne już ułatwienia dla kierowców i pasażerów, takie jak parasol ukryty w drzwiach kierowcy czy uchwyt na bilet parkingowy przy słupku A.

FABIA prezentuje aż pięć nowych rozwiązań debiutujących w ŠKODZIE

ŠKODA po raz pierwszy prezentuje pięć nowatorskich funkcji zwiększających komfort podróżowania nową generacją modelu FABIA. Są to między innymi: specjalny schowek umieszczony w bocznej ścianie bagażnika oszczędzający miejsce, który może zostać wyciągnięty, by zabezpieczyć przewożone przedmioty; wyjmowany uchwyt na kubek między przednimi siedzeniami zapewniający większą elastyczność we wnętrzu; nowy klips do mocowania karty kredytowej lub biletu parkingowego oraz elastyczny uchwyt na długopis w schowku w konsoli środkowej, które pomogą utrzymać porządek.

Pasażerowie z tyłu mogą bezpiecznie przechowywać drobne przedmioty w specjalnym schowku. Jest on idealnie wpasowany między konsolą środkową a tylnym siedzeniem. Lista rozwiązań zwiększających komfort obejmuje także zdejmowaną osłonę przeciwsłoneczną dachu panoramicznego, która zapewnia idealną ochronę przed słońcem wewnątrz pojazdu i zwiększa wygodę pasażerów. Można ją złożyć do jednej trzeciej rozmiaru i schować pod pokrywą bagażnika.

Osiem funkcji znanych z innych modeli ŠKODY dostępnych teraz dla modelu FABIA

Osiem rozwiązań, dobrze znanych z innych modeli ŠKODY, jest teraz dostępnych również dla modelu FABIA. Obejmują na przykład wielofunkcyjną kieszeń do przechowywania, którą można przymocować pod osłoną bagażnika. Dzięki temu przeważnie nieużywana przestrzeń staje się idealnym miejscem do przechowywania płaszczy lub kurtek i może pomieścić przedmioty o wadze do 3,5 kg. Innym rozwiązaniem są kieszenie do przechowywania smartfonów na oparciach przednich siedzeń, znane z modeli OCTAVIA i ENYAQ iV.

Ponadto przegródki na karty i monety w schowku na rękawiczki pomogą lepiej zorganizować przestrzeń. Składane oparcie przedniego siedzenia pasażera to kolejny dodatek do gamy funkcjonalności dostępnych dla nowego modelu FABIA, podobnie jak gniazdo USB-C w lusterku wstecznym, które może być używane do zasilania np. kamery samochodowej. Tylne lampki do czytania można wygodnie obsługiwać z przodu – jest to idealne rozwiązanie dla dzieci podróżujących na tylnych siedzeniach, które są zbyt małe, aby samodzielnie włączyć oświetlenie. Smartfony mogą być ładowane indukcyjnie dzięki rozwiązaniu Phone Box. Opcjonalnie dostępna jest również osłona progu bagażnika, którą można rozłożyć, gdy pokrywa bagażnika jest otwarta. Zapobiega ona zarysowaniom lakieru, a odblaski zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo podczas pakowania samochodu.

Źródło: Škoda Polska