Nowa Mazda CX-5: Razem przed siebie

Poznaj nowy poziom przyjemności z jazdy nową Mazdą CX-5. Całkowicie zmienione wnętrze i sylwetka powodują, że ten kompaktowy SUV jest nie tylko wygodny, lecz przede wszystkim zapewnia niespotykane wrażenia z jazdy.

Mazdę CX-5 stworzono z myślą o przyjemności prowadzenia. Poczucie Jinba Ittai – wyjątkowej więzi łączącej człowieka z samochodem – towarzyszy kierowcy oraz pasażerom podczas każdej podróży.

Stylistyka KODO oraz niepowtarzalny kunszt wykonania powodują, że kształt nadwozia – szczególnie w nowym, żywiołowym kolorze Soul Red Crystal – prezentuje się doskonale. Przestronne, stworzone z myślą o człowieku wnętrze jest ciche, dopracowane do perfekcji i zaskakująco wygodne dla kierowcy i pasażerów. Rodzina i znajomi z pewnością docenią te walory podczas długich podróży. Zaawansowana technologia bezpieczeństwa i-ACTIVSENSE pozwala wszystkim na zrelaksowanie się i czerpanie czystej radości z jazdy. Ciesz się niespotykaną radością z prowadzenia.

  • Nowy kolor premium Soul Red Crystal
  • Nowy wyświetlacz Head-up z funkcją rozpoznawania znaków drogowych
  • Nowe wnętrze stworzone z myślą o kierowcy
  • Doskonałe prowadzenie i precyzyjny układ kierowniczy dzięki technologii G-Vectoring Control.
  • Napęd na cztery koła i-ACTIV AWD
  • Prędkość maksymalna: 208 km/h*
  • Przyspieszenie: 100 km/h w 9,0 sekund*
  • Zużycie paliwa: 5,0–6,8 l/100 km**
  • Emisja CO2: 132–159 g/km**

* Wartości odnoszą się do nowej Mazdy CX-5 SKYACTIV-D 2,2 (175 KM) z napędem na cztery koła i 6-biegową skrzynią manualną
** Wartości minimalne i maksymalne dla całej gamy modeli

Innowacja

Dlaczego Mazda CX-5 jest tak wyjątkowa?

DESIGN

Projektanci i inżynierowie Mazdy pracują w pocie czoła, by zapewnić kierowcom najwyższy poziom radości z jazdy i stworzyć odczuwalną więź między człowiekiem a samochodem. Zaprojektowana w duchu filozofii KODO nowa Mazda CX-5 jest pełna energii. Doskonałe właściwości aerodynamiczne nadwozia idealnie uzupełniają wysoki poziom osiągów i precyzję prowadzenia.

Soul Red Crystal – to nowy kolor nadwozia, którego głębia i wykończenie nawiązują do perfekcji mistrzów rzemiosła. Kolor ten podkreśla piękno filozofii KODO zaklętej w sylwetce samochodu i sprawia, że emanuje ona energią.

OSIĄGI

Innowacyjny system G-Vectoring Control zwiększa precyzję układu kierowniczego i powoduje, że samochód prowadzi się dokładniej i płynniej. Aby zapewnić najwyższy poziom kontroli, napęd na cztery koła i-ACTIV AWD wykorzystuje 27 czujników do monitorowania warunków drogowych 200 razy na sekundę, gwarantując doskonałą przyczepność dokładnie wtedy, gdy będziesz jej potrzebować.

i-ACTIVSENSE AWD

Inteligentny napęd na cztery koła i-ACTIVESENSE połączony z technologiami bezpieczeństwa jest kolejnym dowodem na więź między kierowcą a samochodem. W pojeździe umieszczonych jest 27 czujników, które wykonują ponad 200 operacji na sekundę, pomagając kierowcy rozpoznać potencjalne zagrożenia, uniknąć kolizji oraz zmniejszyć ich skutki.

ZAAWANSOWANE TECHNOLOGIE BEZPIECZEŃSTWA

Dla Mazdy bezpieczeństwo nie oznacza tylko zaawansowanych systemów chroniących kierowcę i pasażerów. Nasz zaawansowany pakiet technologii bezpieczeństwa i-ACTIVSENSE sprawi, że poczujesz przyjemność z jazdy i prawdziwego ducha Jinba Ittai.

O Twoje bezpieczeństwo dbają kamery i czujniki, odpowiednio wcześnie wykrywając zagrożenia i minimalizując ryzyko wypadku. Nową Mazdę CX-5 wyposażyliśmy w aktywny tempomat i kolorowy wyświetlacz Head-up (Active Driving Display).

Stylistyka klasy premium i kunszt wykonania

Stylistyka KODO stanowiąca podstawę nowej Mazdy CX-5 przywodzi na myśl piękno i energię. Sylwetka pojazdu nawiązuje do ekscytującego wrażenia pozostawania w ruchu, niesamowitej zwinności i prędkości. Aby jeszcze bardziej podkreślić odważne linie nadwozia, specjaliści Mazdy opracowali nowy lakier – Soul Red Crystal – nanoszony zgodnie z technologią Takumi-Nuri, który sprawia wrażenie niesamowitej głębi i żywiołowości.

Wysokiej jakości kabina zaprojektowana z myślą o człowieku zapewnia dużą ilość miejsca i komfort dla wszystkich pasażerów. Kunszt wykonania przejawia się w każdym elemencie pojazdu. Wnętrze samochodu zdaje się otaczać kierowcę: ergonomiczne elementy sterujące, koło kierownicy oraz przestronne i luksusowe wnętrze sprawią, że poczujesz się komfortowo i w centrum uwagi. Pasażerowie z pewnością docenią głębokie, ogrzewane* siedzenia tylne, których oparcia można pochylić. 10-głośnikowy system nagłośnieniowy Bose®* oraz system informacyjno-rozrywkowy MZD Connect umilą podróż wszystkim osobom.

* Wyposażenie dostępne są na poziomie wyposażenia SkyPASSION

Z myślą o Twoim bezpieczeństwie

Projektując samochód, zawsze myślimy o kierowcy: jego pozycji, rozmieszczeniu pedałów, elementów sterujących oraz kierownicy. Poczucie komfortu oraz radości prowadzenia potęguje więź Jinba Ittai.

Pasażerowie będą czerpać taką samą przyjemność z jazdy jak kierowca. Lepsze parametry aerodynamiczne i izolacja przyczyniają się do zmniejszenia poziomu hałasu podczas jazdy.

Soul Red Crystal: zaklęte piękno

Soul Red Crystal to nowy kolor nadwozia, który wznosi piękno stylistyki KODO Mazdy CX-5 na całkowicie nowy poziom. Trójwarstwowy kolor Soul Red Crystal nanoszony zgodnie z technologią Takumi-Nuri stanowi ewolucję naszego kultowego koloru Soul Red. Podkreśla on żywiołowość, głębię i kształt nadwozia, intensyfikując grę świateł i cieni.

Ogrzewane tylne siedzenia z regulacją oparcia

Pasażerowie siedzący z tyłu już nigdy nie będą chcieli przesiąść się do przodu. Całkowicie przeprojektowaliśmy tylne siedzenia: są one teraz głębsze i zapewniają jeszcze większy komfort. Ich oparcia można pochylić, aby w pełni zrelaksować się podczas długich podróży. (Ogrzewane tylne siedzenia dostępne są na poziomie wyposażenia SkyPASSION.)

Sportowe felgi aluminiowe

19-calowe felgi aluminiowe w kolorze Gun Metal podkreślają niską i smukłą sylwetkę nowej Mazdy CX-5, jej doskonałe proporcje oraz sportowy wygląd. Obejrzyj wszystkie felgi aluminiowe dostępne dla Mazdy CX-5.

* 19-calowe felgi aluminiowe w kolorze Gun Metal dostępne są na poziomie wyposażenia SkyPASSION

MZD Connect

System MZD Connect Mazdy CX-5 pozwala cieszyć się jazdą bez utraty łączności ze światem – poczuj więź z samochodem, jaką zapewnia tylko Jinba Ittai.

Ergonomiczny 7-calowy kolorowy wyświetlacz dotykowy, funkcja poleceń głosowych oraz intuicyjne pokrętło ergonomicznego systemu sterowania HMI ułatwią korzystanie z systemu. Podłącz swój telefon i korzystaj z mediów społecznościowych, odbieraj komunikaty tekstowe i słuchaj radia DAB lub radiostacji internetowych.

Jedność kierowcy z samochodem

Kiedy prowadzisz Mazdę, nigdy nie jesteś sam. Samochód i kierowca są w doskonałej harmonii. Jak koń i jeździec. Tę filozofię nazywamy „Jinba Ittai”. Wierzymy, że gdy samochód i kierowca stanowią jedność, prowadzenie staje się czystą przyjemnością. Podążamy własną drogą, ponieważ nasze samochody służą do czegoś więcej, niż przemieszczanie się z punktu A do B. Jinba Ittai. Czysta, intuicyjna relacja, tworząca więź, której nie da się opisać słowami. Razem jesteśmy silniejsi. Nigdy nie jedziemy sami. Drive Together.

Filozofia stylistyczna KODO

Ponieważ wierzymy w zasadę, że mniej oznacza więcej, nowej Maździe CX-5 nadaliśmy nieskomplikowaną, a jednocześnie elegancką formę. Wyrafinowana, a jednocześnie muskularna sylwetka samochodu stanowi wyjątkową całość i podkreśla nieprzemijające wrażenie prędkości. Oto samochód łączący funkcjonalność i typową dla SUV-ów trwałość z prawdziwym dziełem sztuki.

Zaawansowana technologia potęgująca radość z jazdy

Zasiądź za kierownicą nowej Mazdy CX-5 i poznaj zwrotność oraz precyzję prowadzenia, jakie nieczęsto spotyka się w segmencie SUV. Zastosowanie technologii SKYACTIV na etapie projektowania i produkcji samochodu powoduje, że Mazda CX-5 charakteryzuje się niespotykanie niskim spalaniem i emisjami CO2 na poziomie 132 g/km. System G-Vectoring Control oraz udoskonalone podwozie zapewniają wyższy poziom precyzji prowadzenia i komfortu.

Monitorując działanie układu kierowniczego, prędkość jazdy i położenie przepustnicy, system G-Vectoring Control reaguje w ciągu milisekund, poprawiając działanie układu kierowniczego i pozwalając w pełni cieszyć się jazdą. Napęd na cztery koła i-ACTIV wykorzystuje 27 czujników i uruchamia się dokładnie wtedy, gdy tego potrzebujesz: dostosowuje moc do warunków 200 razy na sekundę, dbając o doskonałą przyczepność. Wszystkie te rozwiązania pozwalają Ci stale kontrolować sytuację i cieszyć się wyjątkowymi osiągami Mazdy CX-5.

Zaawansowany pakiet technologii bezpieczeństwa i-ACTIVSENSE zastosowany w nowej Maździe CX-5 zapewnia najwyższy poziom przyjemności z jazdy w każdych warunkach. Kamery i czujniki wykrywają potencjalne zagrożenia z odpowiednim wyprzedzeniem, minimalizując ryzyko kolizji i ostrzegając kierowcę za pomocą wyświetlacza Head-up, który przekazuje mu odpowiednie informacje, wyświetlając je na szybie przedniej. System wspomagania hamowania Smart City z funkcją rozpoznawania znaków drogowych, adaptacyjny układ utrzymywania stałej prędkości, adaptacyjne diodowe światła przednie oraz wiele innych rozwiązań zadbają o bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny w każdych warunkach.

G-Vectoring Control

Technologia SKYACTIV-VEHICLE DYNAMICS sprawia, że nowa Mazda CX-5 daje kierowcy jeszcze większą przyjemność z jazdy. System G-Vectoring Control doskonale odzwierciedla naszą koncepcję polegającą na umieszczeniu człowieka w centrum uwagi. Moment obrotowy silnika jest stale dostosowywany tak, by zoptymalizować dociążenie kół. Ponieważ pojazdy typu SUV mają zwykle wysoko umieszczony środek ciężkości, z pewnością zauważysz te zalety.

Napęd na cztery koła i-ACTIV AWD

Napęd na cztery koła i-ACTIV AWD zapewnia lepszą kontrolę nad pojazdem podczas przyspieszania, skręcania, hamowania i jazdy po śliskiej nawierzchni. Na tylne koła przekazywany jest zawsze odpowiedni moment obrotowy, co pozwala zwiększyć przyczepność i zapewnić stabilność oraz bezpieczeństwo. Napęd na cztery koła i-ACTIV AWD wykorzystuje 27 czujników i uruchamia się dokładnie wtedy, gdy tego potrzebujesz.

Nadwozie SKYACTIV-BODY i podwozie SKYACTIV-CHASSIS

Lekkie samochody są oszczędniejsze oraz przyjemniejsze w prowadzeniu. Nadwozie SKYACTIV-BODY charakteryzuje się wyjątkowo niską masą. Zmiany wprowadzone do zawieszenia, poprawiona izolacja i podwozie SKYACTIV-CHASSIS przyczyniają się do obniżenia poziomu hałasu i zwiększenia komfortu.

Kolorowy wyświetlacz Head-up

Innowacyjny kolorowy wyświetlacz systemu Active Driving Display* przedstawia informacje w czytelny sposób. Wyświetla on prędkość jazdy, wskazania systemu nawigacji, rozpoznane znaki drogowe oraz ostrzeżenia systemu i-ACTIVSENSE bezpośrednio na przedniej szybie.

* Kolorowy wyświetlacz Head-up dostępny jest na poziomie SkyPASSION dla silników SKYACTIV-D oraz 2.5 SKYACTIV-G.

Silniki i skrzynie biegów SKYACTIV

Opracowane przez firmę Mazda silniki zapewniają wyjątkowe osiągi, rewelacyjnie niskie spalanie i emisje szkodliwych substancji. Silnik wysokoprężny SKYACTIV-D 2,2 osiągami nie ustępuje jednostkom benzynowym, spalając przy tym jedynie 4,9 l paliwa na 100 km. Silnik benzynowy SKYACTIV-G 2,0 z wtryskiem bezpośrednim charakteryzuje się najwyższym na świecie stopniem sprężania na poziomie 14:1 i spala zaledwie 5,6 l benzyny na 100 km.

Adaptacyjne diodowe światła przednie

Nie musisz już pamiętać o przełączaniu świateł, gdy z przeciwka nadjeżdżają inne samochody. Adaptacyjne diodowe światła przednie nowej Mazdy CX-5 zrobią to za Ciebie. Nie musisz także martwić się o ich skuteczność – zapewnią doskonałą widoczność nawet na bardzo ciemnych drogach. Podczas jazdy autostradą strumień światła zostaje natomiast skierowany ku górze, aby lepiej oświetlić znaki.

System rozpoznawania znaków drogowych

System rozpoznawania znaków drogowych korzysta z kamery przedniej do wykrywania znaków informujących o ograniczeniach prędkości, zakazu wjazdu oraz stop, a następnie wyświetla je na przedniej szybie. W razie przekroczenia dozwolonej prędkości system ten ostrzeże kierowcę sygnałami dźwiękowymi i wizualnymi.

Poznaj nową Mazdę CX-5

Zapraszamy do salonu Mazda Anndora Kraków, Grupa Autoremo – nasi profesjonalni doradcy przybliżą Państwu nową Mazdę CX-5 i zaproszą na jazdę próbną.

Mazda Anndora Kraków – salon i serwis
Ul. 29 Listopada 149
31406 Kraków, Polska

Tel.: 12 34 53 828