Nowa aplikacja MyMazda dostępna już w Polsce

Najnowsza wersja aplikacji MyMazda jest już dostępna do darmowego pobrania z AppStore i Google Play. Aktualizacja wprowadza usługi connected w całej Europie wraz z zaawansowanymi funkcjami, które ułatwiają komunikację kierowcy z samochodem, aby zapewnić pozytywne wrażenia z użytkowania Mazdy.

Nowa, całkowicie elektryczna Mazda MX-30 jest pierwszym modelem w gamie, który korzysta z najnowszej aplikacji MyMazda, uzupełnionej o funkcje dostępne tylko w pojeździe elektrycznym. Należą do nich powiadomienia, gdy kierowca zapomni podłączyć kabel zasilający, możliwość sterowania ładowaniem w dowolnym przedziale godzinowym, monitorowanie postępu ładowania czy odczyt aktualnego zasięgu.

Oprócz najnowszych aktualizacji, aplikacja MyMazda dostarcza kierowcom MX-30 w czasie rzeczywistym informacje o dostępności i lokalizacji punktów ładowania, umożliwia im przeglądanie kluczowych informacji, takich jak typy wtyczek i godziny działania, a także umożliwia przesłanie miejsca docelowego podróży bezpośrednio z telefonu do systemu nawigacji w samochodzie.

Opcją dostępną wyłącznie dla Mazdy MX-30 jest możliwość wybrania przez użytkownika do trzech miejsc docelowych jednocześnie i zdalne wprowadzenie tych lokalizacji (w tym z aplikacji innych firm) bezpośrednio do systemu nawigacji w samochodzie. Ta funkcja, kompatybilna zarówno z urządzeniami z systemem Android, jak i Apple, umożliwia kierowcom planowanie podróży na ich urządzeniu, gdy nie są w samochodzie i natychmiastowe udostępnianie wskazówek dot. trasy podróży po uruchomieniu pojazdu.

Wśród innych przydatnych funkcji w zaktualizowanej aplikacji znalazła się możliwość zdalnego sterowania ustawieniami klimatyzacji. Ponieważ nie jest wymagane uruchomienie silnika, użytkownicy mogą zdalnie zdefiniować ustawienia temperatury w kabinie, włączyć lub wyłączyć nadmuch na przednią szybę i ustawić ogrzewanie tylnej szyby zanim wsiądą do pojazdu. Możliwość wstępnego rozgrzania lub schłodzenia samochodu gdy jest podłączony do ładowania, zmniejsza zużycie energii podczas jazdy.

Dodatkowo zdalną obsługą objęte jest blokowanie drzwi i lokalizowanie samochodu, co zapewnia kierowcy dodatkową kontrolę nad Mazdą MX-30. Inne funkcje ogólne obejmują możliwość zdalnego dostępu do informacji o stanie pojazdu w czasie rzeczywistym (w tym ciśnienie w oponach i status odblokowania drzwi i pokrywy silnika), możliwość wezwania assistance, odczytanie historii serwisowej, czy umówienie wizyty w serwisie.

Od początku przyszłego roku także inne modele Mazdy będą mogły być zdalnie obsługiwane przez ulepszone funkcje connected dostępne w najnowszej wersji aplikacji MyMazda.

Źródło: Mazda Motor Poland