Naładowana pozytywną energią Škoda Vision E

Škoda Vision E to spojrzenie w przyszłość w indywidualnej mobilności. Jako samochód koncepcyjny – pierwszy pojazd całkowicie elektryczny w historii Škoda – nadal prezentuje charakterystyczne dla marki cechy. Jest pięciodrzwiowym SUV-em, prezentuje linię coupé, design pełen emocji oraz spełnia poziom 3. dotyczący autonomicznej jazdy.

Wraz z konceptem VISION E, Škoda przedstawiła również perspektywę autonomicznej jazdy pojazdów. Dzięki najnowszym technologiom, model ten może samodzielnie jechać w korkach, korzystać z autopilota na autostradzie, utrzymać się na swoim pasie ruchu i wchodzić w łuki, przeprowadzać manewry wyprzedzania, samodzielnie szukać wolnych miejsc parkingowych oraz parkować w nich i je opuszczać.

Autonomiczny pojazd elektryczny

  • Wydajne baterie litowo-jonowe i optymalna rekuperacja pozwalają w VISION E na zasięg do 500 km.
  • Škoda Vision E spełnia warunki autonomicznej jazdy na poziomie 3.
  • Różne czujniki i liczne kamery stale monitorują sytuację na drogach.

ŚWIATOWA PREMIERA ODBĘDZIE SIĘ PODCZAS SHANGHAI MOTOR SHOW 2017

opr. Škoda

Zrównoważone proporcje, czyste linie i kontury oraz precyzja – to najważniejsze wyróżniki tego modelu.

Długość 4,645 mm, szerokość 1,917 mm i wysokość 1,550 mm – ŠKODA VISION E świetnie prezentuje się na drodze.

Świeży, emocjonujący i przejrzysty design inspirowany czeskim kryształem i sztuką szkła.

Pod dużą pokrywą znajduje się obszerny bagażnik – znak rozpoznawczy każdej ŠKODY.

Dzięki mocy 225 kW, ŠKODA VISION E przyspiesza natychmiast, bez chwili zawahania. Jego maksymalna prędkość wynosi 180 km/h./h.

Interfejs dostosowany do potrzeb rozciąga się na całej desce rozdzielczej – pozwala na bezproblemową obsługę, w tym sterowanie mową, gestami i funkcją eye-tracking.

W każdych drzwiach znajduje się uchwyt na telefon, w którym pasażerowie mogą indukcyjnie ładować smartfony – mogą je także obsługiwać indywidualnym wyświetlaczem.

Dzięki długiemu rozstawowi osi (2,850 mm), a także krótkim zwisom z przodu i z tyłu, projektanci wygospodarowali niezwykle przestronne wnętrze – jak zawsze w ŠKODZIE.

W centrum deski rozdzielczej znajduje się ekran dotykowy, z którego można odczytywać różne informacje i wybierać praktyczne funkcjonalności, jak ŠKODA Connect.

Dynamiczną linię auta uderzająco podkreślają charakterystycznie otwierane drzwi i brak słupka B.

W jasnym wnętrzu, cztery obrotowe fotele i brak tunelu centralnego zapewniają poczucie przestrzeni, jak nigdzie indziej.

ŠKODA VISION E łączy w sobie przestrzeń 5-drzwiowego SUV-a z linię coupé – wyróżnia się dynamiczną sylwetką i delikatnie nachyloną linią dachu.

Dzięki inteligentnemu zarządzaniu mocą, dwa silniki elektryczne współpracują w tym aucie z napędem na wszystkie cztery koła.

Więcej zdjęć