My name is Kamiq. Škoda Kamiq

Nadchodzi nowy, miejski crossover Škody. Nazywa się Kamiq i oficjalnie zaprezentowany będzie w marcu podczas salonu w Genewie.

Škoda Kamiq to młodszy brat znanych już dobrze Škody Kodiaq i Škody Karoq. Podobnie, jak u starszych braci, jej nazwa to nie ciąg przypadkowych liter. Słowo „Kamiq” pochodzi z języka Eskimosów z północnej Kanady i Grenlandii. Oznacza coś, co można potraktować jako tzw. drugą skórę.

To nazwa o tyle wymowna, że Škoda Kamiq już od kilku lat produkowana jest na rynek chiński. Jednak chiński Kamiq oraz europejski Kamiq to dwa zupełnie inne samochody. Wersja dla Chin powstała bowiem na starej platformie PQ25, na której zbudowano m.in. takie modele jak Rapid oraz poprzednie generacje Seata Ibiza i Volkswagena Polo. Kamiq dla Europy to już zupełnie inna liga, czyli aktualna platforma MQB (wersja A0).

Niestety na razie Skoda nie zdradza zbyt wielu szczegółów. Wiadome jest, że we wnętrzu nie zabraknie tradycyjnych dla Škody praktycznych rozwiązań z rodziny Simply Clever. Więcej szczegółów już za kilka tygodni, kiedy rozpocznie się salon samochodowy w Genewie.


Škoda Kamiq produkowana na rynek chiński.

Źródło: Skoda Polska