Milion mil Elantrą

Farrah Haines przejechała swoim Hyundaiem Elantrą tyle mil, aż skończył się licznik.

Elektroniczny licznik przebiegu w Hyundaiu Elantrze ma miejsce na sześć cyfr. Dla srebrnego egzemplarza to jednak za mało, bo jego właścicielka przejechała nim już ponad milion mil. Co najlepsze, obeszło się bez wymiany silnika.

Farrah Haines i jej wyjątkowa Elantra (Fot. Materiały prasowe Hyundai)

Farrah Haines, która na co dzień pracuje jako dostawca części samochodowych, od lat używa do tego srebrnego Hyundaia Elantry. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie przebieg auta. Haines przejechała nim milion mil (ok. 1,6 mln km), a pod maską ciągle pracuje oryginalny silnik. Hyundai dokładnie sprawdził egzemplarz i okazało się, że wskazania licznika są prawdziwe.


Więcej się nie da  (Fot. Materiały prasowe/Hyundai)

Z tej okazji producent przygotował specjalne akcesorium do elantry, czyli znacznik przejechania miliona mil. Złote „1M” instaluje się obok licznika i w ten sposób przypomina każdemu, kto jedzie autem o niesamowitym osiągnięciu. Czy Haines będzie ciągle używać do pracy srebrnej elantry? Z okazji jej wyczynu Hyundai sprezentował jej nowy egzemplarz auta. Miejmy nadzieję, że obecna generacja jest już przygotowana do wyświetlania odpowiednio dużego przebiegu.