Mazda3 z tytułem World Car Design of the Year 2020

Świętująca w tym roku stulecie swojego istnienia, Mazda zdobyła prestiżowy tytuł World Car Design of the Year 2020 dla Nowej Mazdy 3, przyznawany jako kategoria specjalna World Car Awards (WCA). Mazda3 jest drugim modelem w gamie, który otrzymał tytuł World Car Design of the Year, po nagrodzie dla Mazdy MX-5 w 2016 r.

Przed przyjęciem tej nagrody chciałbym w imieniu Mazda Motor Corporation przekazać nasze wyrazy współczucia wszystkim dotkniętym pandemią koronawirusa.
Jesteśmy szczerze zaszczyceni nagrodą World Design Car of the Year w tym wyjątkowym dla nas roku, w 100 lat od założenia Mazdy. Zamierzamy nadal dostarczać naszym klientom wyjątkowe produkty, design, technologie i doświadczenia.

Akira Marumoto,
Dyrektor Reprezentancyjny, prezes i CEO Mazda Motor Corporation

Zainicjowana w 2010 r. wyjątkowa filozofia projektowa Kodo – Dusza Ruchu oraz zdolność projektantów do oddania witalności w bryle samochodu jest siłą napędową wielokrotnie nagradzanej stylistyki obecnej gamy modelowej Mazdy.

Wprowadzona do sprzedaży w 2019 r. obecna generacja Mazdy 3 była pierwszym modelem zaprojektowanym zgodnie z najnowszą ewolucją przełomowego języka projektowania Kodo – bardziej dojrzałą interpretacją ukierunkowaną na większy prestiż stylizacji poprzez elegancję i rygorystyczny minimalizm skupiający się na estetyce, gdzie mniej znaczy więcej, wzornictwie inspirowanym najczystszymi tradycjami sztuki japońskiej oraz pięknem pustej przestrzeni.

Tylko dzięki setkom godzin żmudnej pracy projektantów i mistrzów rzemiosła w glinie udało się udoskonalić wyjątkowy design Mazdy 3, który tworzy subtelną grę światła i cieni ślizgających się po gładkiej karoserii samochodu, dając naturalny i mocny wyraz witalności.

Stworzenie takiej kontrolowanej witalności – formy jednocześnie pięknej i prostej – wymaga ogromnego nakładu czasu, dyscypliny i kunsztu. Ma jednak zasadnicze znaczenie dla wyjątkowej japońskiej elegancji, jaką wyróżnia się wizja futurystycznego designu następnych generacji Mazdy. Projektu, w którym doświadczenia użytkownika samochodu zostają wzbogacone o emocje wzbudzane przez wygląd samochodu projektowanego jak dzieło sztuki.

Mazda odnosiła już wcześniej sukcesy w World Car Awards. Doroczny konkurs rozstrzygany jest przez jury, które tworzy 86 dziennikarzy motoryzacyjnych z 25 krajów świata. Nagroda World car Design of the Year 2020 jest najnowszą na długiej już liście prestiżowych wyróżnień zdobytych przez Mazdę 3, wraz z nagrodami „Red Dot: Best of the Best” w konkursie Red Dot Product Design w 2019 r., „Supreme Winner” w konkursie 2019 Women’s Car of the Year oraz „Small Hatch of the Year” w tegorocznej edycji konkursu UK Car of the Year.

Źródło: Mazda Motor Poland