Mazda zwycięzcą XII Niezależnego Badania Satysfakcji Dealerów Samochodowych w Polsce

W dorocznym badaniu zrealizowanym przez DCG Dealer Consulting oraz EY, Mazda Motor Poland okazała się bezkonkurencyjna. Wyniki ankiet przeprowadzonych wśród 405 dealerów 26 marek samochodowych w Polsce jednoznacznie wskazały Mazdę jako najbardziej pożądaną markę oraz przyznały jej pierwsze miejsce w rankingu satysfakcji dealerów.

Mazda uzyskała najlepszy wynik w rankingu satysfakcji dealerów zdobywając 4,36 pkt. (w 5-stopniowej skali) przy średniej ocenie dla wszystkich marek na poziomie 3,37 pkt. i powróciła tym samym na szczyt podium po ubiegłorocznym drugim miejscu. Mazda została zwycięzcą rankingu po raz piąty, stając się pod tym względem rekordzistą w 12-letniej historii badania i wyprzedzając Volvo, które ma na swoim koncie cztery zwycięstwa. Wraz z Mazdą miejsca na podium w tym roku zajęła KIA i Mercedes.

Przedmiotem badania były trzy podstawowe pola współpracy dealerów z importerem: jakość produktów oferowanych przez importera, model współpracy z importerem jako przedstawicielem międzynarodowego koncernu oraz ocena jakości i sprawności funkcjonowania importera.

„Konsekwentnie zmierzamy w kierunku premium, a najwyższa ocena w badaniu dealerów pokazuje, że jesteśmy na właściwej drodze. Od lat prowadzimy etyczny i partnerski model współpracy w ramach sieci sprzedaży, wprowadzając jednocześnie wysokie standardy jakości obsługi klientów. Wraz z ewolucją stylistyki projektowej samochodów Mazdy w duchu filozofii Kodo i z innowacyjnymi technologiami Skyactiv, zmienia się profil i pozycjonowanie marki. Dążymy, by całkowite doświadczenie kontaktu z Mazdą było harmonijną przyjemnością.”

– powiedział Łukasz Paździor, Dyrektor Generalny Mazda Motor Poland.

Kolejnym dowodem na pozytywny odbiór działalności Mazda Motor Poland jest piąte z rzędu zwycięstwo w rankingu najbardziej pożądanych autoryzacji w Polsce. Spośród 405 ankietowanych dealerów, rekordowe 29% wskazało Mazdę jako markę, z którą chcieliby się związać. Warto dodać, że w wśród 10 najbardziej pożądanych przez dealerów marek znajduje się aż 5 importerów z grupy premium.

Źródło: Mazda Motor Poland