Mazda z silnikiem Wankla powróciła – polscy dealerzy zapraszają na jazdy testowe Mazdą MX-30 R-EV

Charakterystyczny wyłącznie dla japońskiej marki silnik Wankla powrócił w nowym wydaniu. Wszyscy polscy dealerzy Mazdy już oferują jazdy testowe modelem MX-30 R-EV, który wykorzystuje silnik z obracającym się tłokiem jako generator energii elektrycznej.

Mazda MX-30 to wyjątkowy samochód w strategii elektryfikacji Mazdy. Ten pierwszy seryjnie produkowany, całkowicie elektryczny model pod koniec ubiegłego roku wzbogacony został o wersję z pokładowym generatorem energii elektrycznej – MX-30 e-Skyactiv R-EV, zapewniającą do 680 km zasięgu na pełnym ładowaniu i tankowaniu oraz przyjemność prowadzenia bez obaw o rozładowanie akumulatora podczas podróży.

Zastosowany w tym modelu szeregowy układ hybrydowy może być ładowany z gniazdka 230 V, wallboksa lub szybkiej stacji ładowania i zapewnia zasięg do 85 km na samym prądzie. W przypadku okazjonalnych dalszych wyjazdów weekendowych lub wakacyjnych, zbiornik paliwa o pojemności 50 l pozwala na produkcję energii elektrycznej przez umieszczony pod maską silnik Wankla i uniezależnienie się od sieci publicznych stacji ładowania.

Polscy dealerzy Mazdy rozpoczęli właśnie jazdy testowe najnowszym modelem Mazdy i w każdym z 32 salonów oferują możliwość poznania unikatowej technologii w praktyce. Debiutowi Mazdy MX-30 R-EV w salonach towarzyszy specjalna oferta – każdy klient, który złoży zamówienie na ten model do 31 marca otrzyma pełne ubezpieczenie samochodu za symboliczną złotówkę.

Mazda MX-30 e-Skyactiv R-EV to nowa propozycja, odpowiedź na potrzeby osób, które pragną jeździć wszechstronnym samochodem elektrycznym na co dzień, a jednocześnie w decyzji zakupowej przeszkadzają im obawy związane z ograniczonym zasięgiem, lub koniecznością planowania ładowania auta w przypadku dłuższych podróży.

Piotr Nowak,
Dyrektor Sprzedaży Mazda Motor Poland

Cena Mazdy MX-30 R-EV zaczyna się od 161 100 zł za bogato wyposażoną wersję Prime-Line i jest identyczna, jak cena Mazdy MX-30 z napędem czysto elektrycznym i tym samym wyposażeniem.

Źródło: Mazda Motor Poland