Mazda wprowadza sześcioletnią gwarancję na nowe samochody w całej Europie

Z początkiem kwietnia 2023 roku Mazda zakończyła europejskie wdrażanie swojej sześcioletniej gwarancji na nowe samochody. Japoński producent oferuje teraz na 28 europejskich rynkach sześcioletnią gwarancję na nowy samochód do maksymalnego przebiegu 150 000 kilometrów – w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.

Nowy pakiet gwarancyjny ma na celu ujednolicenie gwarancji na pojazdy i utrzymanie lojalności klientów poprzez dalszą poprawę pozytywnych doświadczeń związanych z posiadaniem samochodu, w dłuższym cyklu eksploatacji, na terenie całej Europy.

Program rozszerzonej gwarancji został początkowo uruchomiony w pierwszej połowie 2022 roku w Austrii i Niemczech. Holandia, Polska, Hiszpania i cała grupa rynków należąca do Mazda Selected Markets obejmująca Albanię, Bośnię i Hercegowinę, Bułgarię, Chorwację, Cypr, Czechy, Grecję, Węgry, Republikę Irlandii, Kosowo, Maltę, Mołdawię, Czarnogórę, Macedonię Północną, Portugalię, Rumunię, Serbię, Słowację i Słowenię, dołączyły do programu we wrześniu ubiegłego roku.

Mazda w Belgii wdrożyła sześcioletnią gwarancję w grudniu 2022 roku, a następnie Francja i Szwajcaria w styczniu 2023 r. Kiedy Mazda Motor Italia wprowadziła sześcioletnią gwarancję od 1 kwietnia, wdrożenie na 28 rynkach w całej Europie zostało zakończone.

6-letnia gwarancja na nowy samochód Mazdy obejmuje wszystkie wady materiałowe oraz produkcyjne i pokrywa koszt naprawy lub wymiany uszkodzonych elementów. Gwarancją nie są objęte jedynie części podlegające zużyciu. Podobnie jak inne gwarancje producenta, sześcioletnia gwarancja Mazdy na nowy samochód jest bezpłatna. Przy odsprzedaży pojazdu w okresie gwarancyjnym, ochrona będzie obowiązywała następnego właściciela przez pozostały okres gwarancji, lub w ramach limitu przebiegu.

Kierowcy Mazdy w całej Europie korzystają teraz z najbardziej wszechstronnego pakietu gwarancyjnego na nowy samochód w branży. Ten rozbudowany pakiet nie tylko zapewnia naszym klientom spokój ducha przez okres do sześciu lat lub 150 000 kilometrów, ale także zwiększa wartość rezydualną pojazdu przy jego odsprzedaży w tym okresie.

Martijn ten Brink,
Prezes i dyrektor generalny Mazda Motor Europe

Gwarancje Mazdy na nowe samochody i mobilność są uzupełnione dwunastoletnią gwarancją na perforację nadwozia oraz trzyletnią gwarancją na lakier i korozję powierzchniową. W przypadku pojazdów elektrycznych z akumulatorem (BEV) i hybrydowych pojazdów elektrycznych typu plug-in (PHEV) firma udziela również ośmioletniej gwarancji na akumulator wysokiego napięcia do przebiegu 160 000 kilometrów.

Źródło: Mazda Motor Poland