Mazda świętuje stulecie przełamywania konwencji wprowadzając do sprzedaży w Polsce wersje jubileuszowe 100th Anniversary

Mazda Motor Corporation celebruje w tym roku 100-lecie działalności i wprowadza do sprzedaży wersje jubileuszowe swoich modeli. Na pamiątkę pierwszego samochodu osobowego, R360 Coupé, znakiem rozpoznawczym edycji jubileuszowych jest dwukolorowa, biało-burgundowa kombinacja koloru nadwozia i wnętrza oraz charakterystyczne, urodzinowe emblematy.

Debiutująca w 1960 r. Mazda R360 była nie tylko hitem w rozwijającym się wówczas dynamicznie segmencie kei-car w Japonii, ale przede wszystkim utorowała drogę udanej gamie samochodów osobowych Mazdy, które dziś sprzedawane są na wszystkich kontynentach.

Najbardziej charakterystyczną odmianę wersji 100th Anniversary otrzyma pierwsza elektryczna Mazda MX-30, której dwutonowe nadwozie w kolorze Ceramic Metallic ozdobione będzie dachem w wyróżniającym się burgundowym kolorze, co stanowi hołd dla Mazdy R360 Coupé i stulecia przełamywania konwencji. Pozostałe modele z edycji jubileuszowej dostępne w Polsce: Mazda3, Mazda CX-30, Mazda MX-30 oraz Mazda6, a w późniejszym terminie także MX-5 i Mazda CX-5, dostępne będą w jednolitym kolorze nadwozia Snowflake White z jubileuszową plakietką nad przednim nadkolem i charakterystycznymi dekielkami felg z jubileuszowym logo. Wszystkie modele w wersji 100th Anniversary wyposażone będą w wykończoną skórą fotele w kolorze burgundowym z jubileuszowym logotypem wytłoczonym na zagłówkach przednich foteli. Jedynie w elektrycznej Maździe MX-30 tapicerka foteli będzie obita kombinacją tkaniny i ekologicznej skóry w kolorze czarno-burgundowym. Każdą wersję 100th Anniversary uzupełnia także jubileuszowe logo wytłoczone na obudowie kluczyka oraz plakietki na dywanikach.

Klienci decydujący się na zakup dowolnego modelu Mazdy z serii 100th Anniversary otrzymają także unikatowy, 168-stronicowy album poświęcony historii marki pt.: „MAZDA ONE HUNDRED” oraz miniaturkę modelu R360 Coupé w skali 1:43. W sumie na polski rynek przewidziano 100 sztuk wszystkich modeli serii specjalnej.

Współczesne modele Mazdy, także w wersji 100th Anniversary, wyposażone są w technologię SKYACTIV – silniki, skrzynie biegów, platformy podwoziowe i nadwozia opracowane w imię maksymalnej wydajności, zapewniającej przyjemność prowadzenia w duchu Jinba-Ittai, czyli poczucia jedności samochodu i kierowcy. Unikatowy projekt sylwetki każdego modelu Mazdy to zasługa języka stylistycznego KODO – Dusza Ruchu, wielokrotnie nagradzanego wzornictwa, które stanowi trwały element tożsamości marki, a w edycjach specjalnych ta wyrafinowana prostota nabiera szczególnego charakteru.

Wersje i ceny modeli w wersji 100th Anniversary:

Mazda3 100th Anniversary dostępna jest w nadwoziu Hatchback z silnikiem 2.0 SKYACTIV-X 180KM i ręczną, sześciostopniową skrzynią biegów oraz napędem na przednią oś w rekomendowanej cenie detalicznej 138 900 zł.

Wersja bazuje na poziomie wyposażenia HIKARI z obręczami aluminiowymi 18 cali w kolorze czarnym.

Mazda CX-30 100th Anniversary dostępna jest z silnikiem 2.0 SKYACTIV-X 180KM i ręczną, sześciostopniową skrzynią biegów oraz napędem na przednią oś w rekomendowanej cenie detalicznej 149 900 zł. Wersja bazuje na poziomie wyposażenia HIKARI z obręczami aluminiowymi 18 cali „Bright”.

Mazda6 100th Anniversary dostępna jest w nadwoziu Sedan i Sport Kombi z silnikiem 2.5 SKYACTIV-G 194KM i automatyczną, sześciostopniową skrzynią biegów oraz napędem na przednią oś w rekomendowanej cenie detalicznej 190 900 zł. Wersja bazuje na wyposażeniu SkyDREAM z obręczami aluminiowymi 19 cali „Bright”.

Mazda MX-30 100th Anniversary bazująca na wersji wyposażenia Enso, z obręczami aluminiowymi 18 cali, dostępna jest w cenie 168 900 zł.

Powyższe modele można zamawiać u wszystkich Dealerów Mazdy w Polsce od 1 sierpnia 2020 r. Mazda CX-5 i Mazda MX-5 w wersji 100th Anniversary pojawią się w ofercie na polskim rynku pod koniec tego roku.

Źródło: Mazda Motor Poland