Mazda przedstawia kompaktowego SUV-a, Mazdę CX-30

Mazda Motor Corporation świętuje dziś światową premierę kompaktowego SUV-a, Mazdy CX-30, drugiego modelu nowej generacji. Jako nowy, kluczowy model w gamie, CX-30 będzie wprowadzona na światowe rynki, a sprzedaż w Europie zacznie się już latem tego roku. Mazda CX-30 zostanie zaprezentowana publiczności podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie w dniach 7-17 marca.

CX-30 jest nowym kompaktowym SUV-em, który doskonale łączy proporcje typowe dla samochodów swojego segmentu z elegancką stylistyką, będącą uosobieniem charakterystycznego dla Mazdy języka projektowania KODO². Celem zespołu projektantów było stworzenie samochodu, który będzie wzbogacał życie swoich właścicieli, pomagając im i ich bliskim w zdobywaniu nowych oraz inspirujących doświadczeń w ich codziennym rytmie życia.

Swobodny i praktyczny rozkład wnętrza oraz przestrzeń, która komfortowo pomieści czworo dorosłych gwarantują klientom przyjemność podróżowania do dowolnego celu wraz z rodziną lub przyjaciółmi. Co więcej, CX-30 została zaprojetkowana, by dać się łatwo prowadzić. Zwiększona wysokość nadwozia, która pozwala górować nad innymi samochodami osobowymi zapewnia doskonałą widoczność i ułatwia wsiadanie i wysiadanie, podczas gdy wymiary zewnętrzne dają łatwość manewrowania na drodze i na parkingach.

Podstawowe osiągi nowego modelu, jak przyspieszenie, zwrotność i siła hamowania zostały diametralnie udoskonalone. Konstrukcja zgodna z założeniami Architektury Mazda Skyactiv-Vehicle wykorzystuje wrodzone zdolności człowieka do utrzymywania równowagi, a najnowsze jednostki napędowe, łącznie ze Skyactiv-X zapewniają dynamiczną kontrolę prędkości w każdych warunkach drogowych.

„Zaprojektowaliśmy CX-30, z myślą by stała się istotną częścią życia naszych klientów” – powiedział Akira Marumoto, Prezes Zarządu, Prezydent i CEO Mazda Corporation. „Model ten będzie produkowany w kluczowych zakładach produkcyjnych Mazdy na świecie, abyśmy mogli dostarczyć tradycyjną dla naszej marki przyjemność prowadzenia samochodu oraz bardziej dojrzałą stylistykę KODO klientom na całej kuli ziemskiej. Wybiegając do przodu, nasza nowa gama produktów i technologii sprawi, że klienci będą dostrzegali i doceniali wartość posiadania samochodu marki Mazda. Naszym celem jest bycie rozpoznawalnym jako marka, która tworzy najsilniejsze więzi z każdym klientem.”

1 Dni prasowe podczas Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego w Genewie zaplanowane zostały na 5-6 marca.
2 Więcej informacji na stronie o sztuce designu KODO: http://www.mazda.com/en/innovation/design/

Źródło: Mazda Motor Poland