Mazda MX-5 2022

Pod względem wizualnym Mazda MX-5 po zmianach modelowych na 2022 r. pozostaje wierna swojej słynnej stylistyce Kodo. MX-5 zachowuje energiczny styl i jest jeszcze pewniejsza w prowadzeniu w zakrętach dzięki nowej, unikatowej technologii o nazwie Kinematic Posture Control (KPC).

Po ponad trzech dekadach i 1,1 mln sprzedanych egzemplarzy Mazda MX-5 cieszy się wciąż niesłabnącą popularnością.

Nie bez powodu: ulubiony roadster świata ewoluował na przestrzeni lat w zapierającym dech w piersiach stylu, pozostając zawsze wiernym filozofii Jinba-Ittai, która spaja kierowcę i samochód w idealnej harmonii. Najnowsza edycja wyróżnia się jeszcze bardziej stabilnym prowadzeniem w zakrętach dzięki zastosowaniu nowej, unikatowej technologii.

Układ Kinematic Posture Control (KPC), oferowany wyłącznie w MX-5 po zmianach modelowych na 2022 r., zwiększa pewność i komfort jazdy w każdej sytuacji, zarówno podczas przejażdżki po krętych bocznych drogach, jak i podczas prowadzenia MX-5 na torze wyścigowym. KPC wykorzystuje chwilowe ingerencje układu hamulcowego, aby zwiększyć stabilność tylnego zawieszenia oraz ograniczyć przechyły nadwozia podczas pokonywania zakrętów, poprawiając charakterystyczne „przyklejenie” MX-5 do drogi – zwłaszcza przy maksymalnym wykorzystaniu potencjału samochodu.

Pod względem stylistyki Mazda dodaje kilka nowych opcji kolorystycznych wewnątrz i na zewnątrz najnowszej wersji swojego kultowego, nagrodzonego nagrodą World Car Design of the Year samochodu sportowego. Obejmują one nowe, olśniewające wykończenie nadwozia lakierem Platinum Quartz Metallic, wnętrze w odważnym kolorze Terracotta z wyjątkowo gładką skórą Nappa oraz miękki dach typu soft top w wyrafinowanym, granatowym odcieniu.

Co się nie zmieniło? Wszystkie zalety innowacyjnej, lekkiej konstrukcji i doskonałego wyważenia MX-5, wolnossących silników Skyactiv-G (spełniających normę Euro 6d bez filtra cząstek stałych), współpracujących z doskonale działającą manualną skrzynią oraz pewność prowadzenia dzięki szerokiej gamie dostępnych technologii i-Activsense, wspomagających kierowcę.

Źródło: Mazda Motor Poland