Mazda MX-30 z rocznika modelowego 2022 – bardziej wyrafinowana i stylowa

Udoskonalona wersja pierwszej w pełni elektrycznej Mazdy MX-30 z rocznika modelowego 2022 trafi do salonów sprzedaży w całej Europie już w lipcu tego roku.

Mazda MX-30 z rocznika modelowego 2022 wyróżnia się zwiększoną wydajnością ładowania i funkcjonalnością zasilania, poprawionym brzmieniem układu napędowego silnika elektrycznego oraz wprowadzonymi nowymi opcjami kolorystycznymi nadwozia i wykończenia wnętrza.

Aktualizacje techniczne Mazdy MX-30 2022 sprawiają, że jest ona jeszcze łatwiejsza w obsłudze. Ładowarka pokładowa obsługuje teraz trójfazowe ładowanie prądem przemiennym o mocy 11 kW, a wydajność szybkiego ładowania prądem stałym również została poprawiona poprzez zwiększenie maksymalnej mocy, jaką może przyjąć pojazd, z 40 do 50 kW. Skróciło to czas szybkiego ładowania prądem stałym o sześć minut do zaledwie 30 minut[1].

Dźwięk emitowany przez silnik elektryczny (EV) Mazdy MX-30 2022 pomaga kierowcy podświadomie rozpoznać ilość momentu obrotowego generowanego przez jednostkę napędową. W przypadku modelu 2022 częstotliwość dźwięku została zoptymalizowana tak, aby była podobna do pozostałych dźwięków słyszanych podczas jazdy, takich jak szum kół i wiatru – dzięki temu kierowca może w naturalny sposób rozpoznać wielkość momentu obrotowego, bez poczucia, że dźwięk jest nienaturalny.

Oprócz istniejących do tej pory zestawień kolorystycznych wnętrza: Modern Confidence (biały) i Industrial Vintage (brązowy), Mazda MX-30 wprowadza nową, całkowicie czarną wersję wykończenia Urban Expression, która nadaje projektowi auta wyrazisty styl. Nowe, całkowicie czarne wnętrze ożywiają szare i białe akcenty na tapicerce oraz ciemnobrązowe, korkowe wykończenia konsoli środkowej i uchwytów drzwi.

Liczba zestawień wielotonowych została zwiększona do czterech, a w ofercie łączonych kolorów pojawiły się nowe lakiery: czarny Jet Black zestawiony ze srebrnym obramieniem słupków oraz nowy dla Mazdy, piaskowy Zircon Sand inspirowany piaskiem cyrkonowym, odzwierciedlającym dziedzictwo Mazdy w produkcji form odlewniczych. Ponadto, obecny dotychczas wielotonowy schemat koloru nadwozia Soul Red Crystal jest teraz połączony z całkowicie czarną górną częścią karoserii, co nadaje MX-30 sportowy wygląd.

Polscy dealerzy Mazdy przyjmują już zamówienia na udoskonaloną Mazdę MX-30 w cenie od 145 900 zł za bogato wyposażoną wersję Prime-Line. Pierwsze egzemplarze tego modelu pojawią się w salonach jeszcze w lipcu 2022 r.

[1]Rzeczywisty czas ładowania zależy od wielu zmiennych

Źródło: Mazda Motor Poland