Mazda CX-60 PHEV najlepszym samochodem hybrydowym typu plug-in w plebiscycie Fleet Derby 2023

Mazda CX-60 PHEV została doceniona przez fachowców flotowych głosujących w Plebiscycie Fleet Derby 2023 i zdobyła nagrodę wśród samochodów osobowych z napędem hybrydowym plug-in w kategorii Mobilność.

Mazda CX-60 PHEV została doceniona przez fachowców flotowych głosujących w Plebiscycie Fleet Derby 2023 i zdobyła nagrodę wśród samochodów osobowych z napędem hybrydowym plug-in w kategorii Mobilność. CX-60 to nie tylko największy SUV w europejskiej gamie modelowej Mazdy, ale także pierwszy z hybrydowym układem napędowym typu plug-in, czym idealnie wpisuje się w oczekiwania użytkowników biznesowych.

Nagroda dla Mazdy CX-60 PHEV jest dla nas bardzo ważna z dwóch powodów: to nasz pierwszy model z hybrydą typu plug-in, która uzupełnia gamę różnorodnych napędów Mazdy. To także samochód, który zbliża nas do uznanych graczy w segmencie premium oferując komfort, rozwiązania techniczne i materiały wykończeniowe na najwyższym poziomie w segmencie D SUV. Nie bez znaczenia jest także 6-letnia gwarancja na wszystkie podzespoły wyróżniająca nas na tle całego rynku. Bardzo dziękuję głosującym za uznanie dla Mazdy CX-60 PHEV, zapewniam że to nie jest nasze ostatnie słowo w kontekście technologii plug-in oraz dużych SUV-ów, bo już niebawem wprowadzimy na rynek jeszcze większy model – trzyrzędową Mazdę CX-80 dostępną zarówno jako PHEV, jak i z silnikiem Diesla nowej generacji.

Jakub Jaczewski,
Fleet Sales and Remarketing Manager w Mazda Motor Poland

Redakcja miesięcznika Fleet już po raz 12. zorganizowała Ogólnopolski Plebiscyt Flotowy, który pod wieloma względami okazał się wyjątkowy. Podczas trwającego aż 7 miesięcy głosowania 67 przedsiębiorstw zgłosiło ponad 150 produktów lub usług flotowych w ośmiu głównych kategoriach. Łącznie na wszystkie zgłoszenia oddano ponad 250 tys. głosów. Kategoria Mobilność, która debiutowała w tegorocznym plebiscycie Fleet Derby, zgromadziła 31 zgłoszeń w 9 podkategoriach, więc zwycięstwo Mazdy CX-60 PHEV zasługuje na szczególną uwagę.

Mazda CX-60 PHEV pojawiła się w polskich salonach jesienią ubiegłego roku, dlatego nagroda flotowa po niepełnym roku obecności na rynku stanowi najlepsze potwierdzenie wyjątkowości tego modelu w gamie Mazdy. Flagowy SUV marki z pierwszym w gamie Mazdy napędem pełnej hybrydy typu plug-in z ładowaniem akumulatora trakcyjnego ze źródeł zewnętrznych, znakomicie demonstruje zaangażowanie Mazdy w realizację wszechstronnego podejścia do zrównoważonej mobilności. Producent wzbogaca tym modelem oferowaną gamę samochodów typu SUV łączących najnowsze parametry ekologiczne z przyjemnością prowadzenia, charakterystyczną dla każdego samochodu Mazdy.

Napęd Mazdy CX-60 w wersji PHEV tworzą czterocylindrowy silnik benzynowy Skyactiv-G o pojemności 2,5 litra z bezpośrednim wtryskiem paliwa oraz duży silnik elektryczny o mocy 129 kW i wydajny akumulator o pojemności 17,8 kWh. Szeroki zestaw zaawansowanych technologii wspomagania kierowcy i-Activsense zapewnia czołowy w tej klasie pojazdów poziom bezpieczeństwa czynnego, potwierdzony oceną 5 gwiazdek Euro NCAP.

Nacechowany elegancją projekt wnętrza potwierdzający klasę premium łączy w sobie różne materiały i faktury, takie jak drewno klonowe, skóra Nappa, nietypowo tkane japońskie tkaniny, detale chromowane oraz specjalne przeszycia tablicy rozdzielczej.

Mazda CX-60 PHEV została doceniona przez ekspertów flotowych za trafną interpretację współczesnej mobilności, gdzie wartość wizualna osiągnięta poprzez piękne, dynamiczne formy łączy się z masywną architekturą pojazdu SUV z silnikiem z przodu i napędem na tylne koła, a doskonałe parametry w zakresie bezpieczeństwa uzupełniają ekologiczne, niskoemisyjne osiągi.

Źródło: Mazda Motor Poland