Mazda CX-5 2022 już w polskich salonach

W polskich salonach zadebiutował światowy bestseller Mazdy – CX-5 po zmianach modelowych na 2022 r. Samochód wyróżnia się przeprojektowaną przednią i tylną częścią nadwozia z nowymi światłami i zmienionym grillem, nową konstrukcją foteli oraz lepszym wyciszeniem wnętrza i na nowo zestrojonym zawieszeniem.

W gamie wersji wyposażenia – oprócz czterech standardowych poziomów KAI, KANJO, HIKARI i ENSO – pojawiły się dwie odmiany specjalne – Newground i Homura. Nowością jest też lakier Zircon Sand inspirowany kolorem piasku krzemowego z formy odlewniczej stosowanej przez Mazdę w produkcji pojazdów już od lat 50. XX wieku.

Klienci mają do wyboru dwie sprawdzone, niezawodne jednostki benzynowe z rodziny Skyactiv-G. Silnik 2.0 rozwija moc 165 KM i dostępny jest zarówno z manualną, jak i automatyczną skrzynią biegów i z napędem na przednie lub wszystkie koła. Mocniejszy wariant – 2.5 Skyactiv-G rozwija 194 KM, połączony jest wyłącznie z automatyczną przekładnią i również występuje z napędem na przód lub na obie osie.

Mazda CX-5 w ubiegłym roku była drugim najchętniej wybieranym modelem naszej marki w Polsce i w Europie, a pierwszym na świecie. Gama flagowego SUV-a Mazdy po zmianach na 2022 r. daje klientom bardzo szeroki wybór poziomów wyposażenia i możliwość połączenia ich z pożądaną wersją silnika, rodzajem napędu i skrzyni biegów. Dwie nowe wersje specjalne, Newground i Homura, które już na pierwszy rzut oka wyróżniają się stylizacją, poszerzają atrakcyjność Mazdy CX-5 do niespotykanej dotąd skali, a po liczbie zamówień na ten model widzimy, że jego popularność nie słabnie.

Piotr Nowak,
Dyrektor Sprzedaży w Mazda Motor Poland

W salonach Mazdy w Polsce pojawiły się już pierwsze egzemplarze Mazdy CX-5 po zmianach modelowych na 2022 r., dostępne także do jazd testowych, kolejne samochody płyną z Japonii, a dealerzy przyjmują już zamówienia na majową produkcję z gwarancją ceny z dnia zamówienia.

W czasach wszechobecnej inflacji zależy nam, by klienci, którzy muszą poczekać kilka miesięcy na swój nowy samochód byli spokojni, że nie zaskoczą ich zmiany cen w dniu odbioru wymarzonego modelu. Nasza gwarancja cen spotyka się z bardzo dobrym przyjęciem przez klientów i wzmacnia zaufanie do marki – w systemie mamy nieco ponad 3 tys. zamówień klienckich, co przekłada się na jedną trzecią planowanej sprzedaży w tym roku kalendarzowym. Klienci, którzy zamówią dowolny model Mazdy do końca lutego, mogą liczyć na jego odbiór jeszcze w te wakacje.

Piotr Nowak,
Dyrektor Sprzedaży w Mazda Motor Poland

Ceny Mazdy CX-5 po zmianach modelowych na 2022 r. zaczynają się od 123 900 zł za wersję KAI z silnikiem 2.0 o mocy 165 KM, napędem na przednią oś i manualną, sześciostopniową skrzynią biegów.

Źródło: Mazda Motor Poland