Kumoterki na zakończenie 48. Góralskiego Karnawału w Bukowinie Tatrzańskiej

Przez trzy dni trwał w Bukowinie Tatrzańskiej Góralski Karnawał. W niedzielę na polanie pod bukowiańskimi termami odbyły się Kumoterki. Grupa Autoremo od lat wspiera to wyjątkowe wydarzenie kulturalne.

Piękne konie, dzielni jeźdźcy i narciarze pędzący po torze, do tego paradnie wyzdajani kumotrowie i kumoski – to czekało na nas na zakończenie 48. Góralskiego Karnawału.

W niedzielę pod Termami BUKOVINA odbyły się tradycyjne zawody konne – Kumoterki. W paradzie liczył się wygląd koni, zaprzęgu i tradycyjny strój gazdy, a Kumoterki to wyścigi na czas w konkurencjach: kumoterki (sanki), skiring (koń i narciarz) i ski-skiring (koń, jeździec i narciarz).

Oczywiście Góralski Karnawał to tak naprawdę kilka wydarzeń, które łączy ze sobą miłość do tradycji: konkurs grup kolędniczych, popisy par tanecznych, żywiołowa rywalizacja w tańcu zbójnickim, a do tego wystawa twórczości ludowej, konkurs strzelecki czy wystawa polskich owczarków podhalańskich.

Partner dla Podhala, Grupa Autoremo, od wielu lat wspiera Góralski Karnawał, a wielu naszych pracowników czynnie włącza się w rywalizację – również jako zawodnicy Kumoterek.

W przerwie pomiędzy zmaganiami zawodników licznie zgromadzeni goście mogli zapoznać się z ofertą samochodów użytkowych od Autoremo Volkswagen Samochody Dostawcze (Nowy Targ, ul. Szaflarska 170) oraz z technologią powłok poliuretanowych Bullet Liner.