Krystalicznie jasne punkty: nowy Amarok wyposażony będzie w matrycowe reflektory przednie

Światła i kurtyna w górę dla nowego Amaroka! Gdy nowy pick-up klasy premium marki Volkswagena Samochody Dostawcze będzie świętował swoją premierę, montowane w nim seryjnie światła LED będą jedną z atrakcji. Przedpremierowo, można obejrzeć je w specjalnym klipie.

Samochód klasy premium, także pod względem mocy światła: nowy Amarok będzie standardowo wyposażony w przednie reflektory LED. Opcjonalnie, w wyższych wersjach wyposażenia, dostępne będą również reflektory „IQ.Light”. To matrycowe światła LED emitujące bardzo efektowną grafikę świetlną. Choć nie zmieniają nocy w dzień, to jazda z nimi nocą jest znacznie bardziej relaksująca. W wyposażeniu standardowym nowego Amaroka znajdziemy również aktywne, tzn. automatycznie włączające się światła mijania. Automatyczne przełączenie ze świateł drogowych na mijania następuje w przypadku gdy czujnik wykryje nadjeżdżający z przeciwka inny oświetlony pojazd, oświetlenie uliczne lub sygnalizację świetlną. Standardowo znajdziemy w nim też statyczne światła, które lepiej doświetlają zakręty w kierunku jazdy. Zapewnia to większy komfort i bezpieczeństwo.

IQ.Light to tylko jedno z wielu nowoczesnych rozwiązań, które znajdziemy w nowym Amaroku – pick-up’ie marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Matrycowe reflektory LED „IQ.Light” podkreślają zaawansowany technologicznie wygląd nowego Amaroka.

Śladami sukcesu

Jak do tej pory w Europie, Ameryce Południowej, Afryce Południowej i Oceanii sprzedano ponad 830 000 egzemplarzy Amaroka. Mocne strony tego odnoszącego sukcesy pick-upa segmentu premium marki Volkswagen Samochody Dostawcze to: doskonałe układy napędowe, duża ładowność, funkcjonalność oraz design, który dobrze prezentuje się zarówno na drodze, jak i poza nią. Marka nadal będzie dalej rozwijać te atuty w nowej generacji modelu. Nowy Amarok zostanie wprowadzony na rynek pod koniec 2022 roku.

LED – Co to właściwie jest?

Dioda elektroluminescencyjna (ang. Light-emitting diode – w skrócie LED) to element półprzewodnikowy emitujący światło, gdy przepływa przez niego prąd elektryczny w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara. Podstawowym elementem diody LED jest kryształ półprzewodnika, który znajduje się wewnątrz wnęki odbijającej światło. Na krysztale półprzewodnika znajdują się dwie warstwy materiałów półprzewodnikowych, w których występuje nierównowaga elektronów. Przy niskim napięciu elektrony te wędrują, a uwolniona energia tworzy fotony (błyski światła). Układ scalony LED emituje te błyski na zewnątrz, a wnęka odblaskowa wzmacnia wychodzące światło. Zalety diod LED: długa żywotność, większa oszczędność energii niż w przypadku tradycyjnych żarówek, większy strumień świetlny, niewielkie rozmiary, możliwość elastycznej konfiguracji.

Źródło: Volkswagen Polska