Krakowskie Wianki 2017 – Święto Muzyki – za nami

Ponad 150 tysięcy mieszkańców Krakowa i turystów bawiło się wczoraj w stolicy małopolski przy sześciu scenach głównych i w ramach licznych wydarzeń towarzyszących. Przed północą w niebo poleciała wspaniała salwa sztucznych ogni.

Bez wątpienia w sobotę Kraków był najbardziej rozśpiewanym miastem na świecie.

Wianki-Święto Muzyki rozpoczęły się tuż po godz. 15.00 na Rynku Głównym, gdzie stanęła scena Hard Rock Cafe Kraków. Niewiele później rozpoczęto zabawę w ramach Święta Ulicy Stolarskiej. Nieopodal stanęła też Scena Krakowska, gdzie grali cenieni artyści związaniu ze stolicą Małopolski. Scena Debiutantów, umiejscowiona na Rynku Podgórskim, także znalazła swoich odbiorców.

W Nowej Hucie bawili się na Wiankach miłośnicy jazzu, a Scena Alternatywna stanęła w sercu Kazimierza. Niedaleko, bo na placu przy Hali Targowej, wiankowa publiczność zmiksowała się z odbiorcami 27. Festiwalu Kultury Żydowskiej, który właśnie się tam rozpoczął.

My bawiliśmy się z „wiankowiczami” nad Wisłą, przy CORT ul. Powiśle 11. W strefie Spragnieni Lata przeprowadzony został konkurs na najpiękniejszy wianek, a Art Color Balet czarował na Bulwarze Czerwieńskim, z którego było najdogodniej podziwiać tradycyjny, uwielbiany przez mieszkańców Krakowa i turystów pokaz sztucznych ogni, który, jak zwykle, przyciągnął tłumy.

Wianki wspiera Grupa Autoremo – Partner dla Krakowa.