Katarzyna Solus-Miśkowicz na podium w kolejnej rundzie Pucharu Słowacji XCO 2017

Katarzyna Solus-Miśkowicz jeszcze niedawno walczyła w zawodach Mistrzostw Świata XCO w Cairns, w Australii, gdzie zdobyła 18. miejsce, a już kilka dni później stanęła na najwyższym stopniu podium w kolejnej rundzie Pucharu Słowacji XCO.

Zawodniczka z Bukowiny Tatrzańskiej startująca w barwach Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team po raz kolejny okazała się zbyt mocna dla rywalek. Tym razem wystartowała w Pucharze Słowacji w miejscowości Poráč. Wśród kobiet okazała się bezkonkurencyjna, a jej przewaga nad drugą z zawodniczek wyniosła prawie 17 minut! (1: 1:18:56,45, 2: 1:35:23,55)

– W planach miałam Puchar Polski w Boguszowie Gorcach. Słyszałam same pozytywy o trasie i miałam ochotę tam pojechać, jednak zatrzymały mnie w domu pewne sprawy – przyznaje Katarzyna Solus – Miśkowicz. – Alternatywą był rozgrywany niedaleko Puchar Słowacji. Wprawdzie pogoda nie zachęcała do ścigania – zdecydowanie wolałabym iść na grzyby. Dobrze, że XCO nie jest tak długie jak maraton, więc nie miałam czasu zmarznąć na trasie. Na Słowacji zawsze czekają na nas stare dobre trasy XCO, które bardzo lubię. Największym jednak plusem było to, że powrót do domu zajął mi tylko półtorej godziny! Organizm wszedł na najwyższe obroty, pościągałam się i do domu – dodaje zawodniczka.

Więcej na facebookowym profilu Kasi. Zapraszamy!

Katarzyna Solus-Miśkowicz jeszcze niedawno walczyła w zawodach Mistrzostw Świata XCO w Cairns, w Australii, gdzie zdobyła 18. miejsce.