Jeszcze więcej kolarskich emocji podczas 75. TdP

Nie jeden, a dwa etapy będziemy mogli podziwiać w Bukowinie Tatrzańskiej podczas nadchodzącej 75. edycji Tour de Pologne.

Trasa 75. Tour de Pologne (4-10 sierpnia) została zaprezentowana w połowie maja, ale od tego czasu zaszły pewne zmiany. Jak się okazuje nasz narodowy wyścig, który w tym roku obchodzi 90. urodziny, nie wyjedzie jednak poza granice kraju.

Zmianie uległ szósty etap, który początkowo miał prowadzić z Zakopanego do słowackiego Popradu. Po stronie słowackiej zaczęły się jednak piętrzyć problemy. Ostatecznie meta będzie w Bukovina Resort. Tam też będzie się zaczynał i kończył ostatni etap wyścigu.

Świetną informacją jest również to, że przez kolejne pięć lat Tour de Pologne raczej będzie się odbywał na południu Polski, bowiem został podpisany list intencyjny Gminy Miejskiej Kraków dotyczący współpracy z Lang Team.

Historia współpracy Grupy Autoremo i Lang Team’u, organizatorów Tour de Pologne i Tour de Pologne Amatorów, sięga 2004 roku i zaczęła się od wspólnej organizacji Škoda Auto Grand Prix MTB w Bukowinie Tatrzańskiej. Wielu naszych pracowników każdego roku angażuje się w organizację wyścigu, a Grupa Autoremo jest dostawcą floty dla BUKOVINA Resort – gospodarza najważniejszych etapów tegorocznego Tour de Pologne oraz wyścigu Tour de Pologne Amatorów.

Więcej informacji – sport.onet.pl