Jakość dźwięku BassMatch

Obecny i zarazem przełomowy etap współpracy Mazdy i Bose rozpoczął się wraz z najnowszą generacją samochodów Mazdy. Na początku nowa Mazda3, zainspirowała obie firmy do ponownego przemyślenia konwencjonalnego rozplanowania źródła dźwięku w kabinie. Rozwiązanie, które udało się znaleźć, zostało z powodzeniem zastosowane we wszystkich kolejnych modelach, w tym w Mazdzie CX-30 i Mazdzie MX-30, pierwszym w pełni elektrycznym pojeździe marki.

Mazda MX-30: Podkręć basy

System audio Bose klasy premium z 12 głośnikami, dostępny jako opcja wyposażenia, przenosi słuchacza na inny poziom jakości brzmienia i przyjemności słuchania muzyki. System ten wykorzystuje innowacyjną konfigurację Bose BassMatch, dzięki której zapewnia głębszą i mocniej zarysowaną reprodukcję dźwięków o niskich częstotliwościach oraz czyściej zdefiniowaną skalę dźwięków odbieraną w całej kabinie.

Konfiguracja BassMatch oznacza rozmieszczenie dwóch obudowanych głośników niskotonowych w narożnikach deski rozdzielczej na wysokości kolan oraz trzeciego źródła dźwięków basowych w tylnej części pojazdu. Taki układ wytwarza większą energię akustyczną, jednocześnie redukując poziom szumu i wibracji, nawet podczas odsłuchu z dużą głośnością.

W skład systemu Bose wchodzą również głośniki średniotonowe we wszystkich drzwiach oraz pośrodku tablicy rozdzielczej, dla równomiernego rozprowadzenia dźwięków we wnętrzu. Głośniki wysokotonowe w żagielkach przednich drzwi tuż przy bazach lusterek wstecznych i umieszczone z tyłu, na słupkach C głośniki typu surround dopełniają kompletu i pomagają stworzyć zrównoważone brzmienie, odbierane przez wszystkich pasażerów w kabinie.

Nowa konfiguracja – trafnie nazwana BassMatch – pokazuje swój pełny potencjał w Mazdzie MX-30: tutaj nie ma dźwięku silnika, kierowca i pasażerowie mogą doświadczyć jeszcze większej ilości szczegółów i bogatszych wrażeń dźwiękowych niż kiedykolwiek wcześniej.

Źródło: Mazda Motor Poland