Innowacyjne opcje wyposażenia Škody zapewniają ponadprzeciętny komfort i bezpieczeństwo podróżowania zimą

Ogrzewanie postojowe, podgrzewane siedzenia i kierownica zapewniają jeszcze więcej komfortu kierowcom ŠKODY, a podgrzewane lusterka, szyby i dysze wycieraczek wpływają na bezpieczeństwo zimą.

Innowacyjne rozwiązania, takie jak pompa ciepła dla elektrycznego SUV-a ENYAQ iV czy możliwość ogrzania wnętrza samochodu podczas ładowania i zdalnego sterowania procesem dzięki aplikacji MyŠKODA, wynoszą komfort i bezpieczeństwo jazdy zimą na jeszcze wyższy poziom.

Podgrzewana szyba przednia poprawia widoczność, co oznacza, że ​​skrobaczka do lodu przyda się tylko do odszraniania szyb bocznych. W modelach SCALA i KAMIQ cienkie druciki zatopione w przedniej szybie, które są ledwo widoczne dla kierowcy, mogą szybko rozmrozić cienką warstwę lodu. W przypadku modeli KAROQ, KODIAQ, OCTAVIA i SUPERB w laminowanej szybie znajduje się niewidoczna warstwa odpowiadająca za jej ogrzanie.

Ciepłe ręce i podgrzewane tylne siedzenia

Zmarznięte dłonie czy grube rękawiczki podczas jazdy to już przeszłość. Komfort zapewnia podgrzewana kierownica, dostępna jako opcja we wszystkich modelach ŠKODY. Ponadto kierowcy i pasażerowie mogą skorzystać z podgrzewanych foteli z przodu, a także zewnętrznych siedzeń na tylnej kanapie w modelach SCALA, KODIAQ, KAROQ, KAMIQ, OCTAVIA i SUPERB.

Opcjonalne ogrzewanie postojowe, dostępne dla modelu KAROQ i wyższych, zapewnia jeszcze większy komfort. Umożliwia ogrzanie wnętrza pojazdu do przyjemnej temperatury i odmraża szyby przed rozpoczęciem jazdy. Ponadto wstępnie nagrzewany jest również silnik, co zmniejsza zużycie paliwa i obciążenie podczas fazy zimnego rozruchu. Ogrzewanie postojowe ŠKODA można włączyć za pomocą pilota bądź aplikacji MyŠKODA lub zaprogramować z wyprzedzeniem na określony czas uruchomienia.

Innowacyjne ogrzewanie wnętrza dla zelektryfikowanych modeli ŠKODY

Zdalny dostęp do auta pozwala na przygotowanie samochodu do drogi bez wychodzenia z domu. Właściciele zelektryfikowanych modeli ŠKODA z rodziny iV, takich jak OCTAVIA iV, SUPERB iV czy niebawem ENYAQ iV mogą wygodnie podgrzać wnętrze swojego auta w trakcie ładowania, kontrolując proces za pomocą aplikacji MyŠKODA. Energia potrzebna do wstępnego nagrzewania pochodzi z sieci zasilającej, a nie z akumulatora litowo-jonowego pojazdu, co oznacza, że ​​zachowany jest maksymalny zasięg elektryczny. Dla całkowicie elektrycznej ŠKODY ENYAQ iV dostępna jest również opcjonalna pompa ciepła. Układ pompy wykorzystuje sprężanie czynnika chłodniczego pod dużym ciśnieniem. W tym procesie wytwarza się ciepło, które ogrzewa zimne powietrze napływające do wnętrza pojazdu, zwiększając wydajność auta w warunkach zimowych.

Źródło: Škoda Polska