III eliminacja Szombierki Rally Cup

Team rajdowy Gunia/Damczyk, startujący w barwach Grupa Autoremo / Bukovina Sport, startował niedawno w III eliminacji Szombierki Rally Cup w Bytomiu.

Oto relacja naszych zawodników

Szombierki Rally Cup cykl zawodów rozgrywany w Bytomiu na infrastrukturze przyległej do stadionu sportowego. Impreza ma charakter amatorski ale każda eliminacja gromadzi ok 70 załóg, z których 99% samochodów to w pełni profesjonalne samochody rajdowe.

Cała impreza rozgrywana w ciągu jednego dnia. Wytyczona przez organizatora trasa jest techniczna, a jednocześnie dość szybka.

Ostatnie zawody stanowiły trzecią eliminację i zgromadziły na starcie 71 załóg. W klasie 2, a więc w tej, w której startujemy (samochody o poj silnika do 1600 ccm), uczestniczyło 8 załóg. Trasę stanowił przejeżdżany czterokrotnie odcinek o długości 2,5 km. Od pierwszego przejazdu mieliśmy, niestety, oprócz walki z konkurencją – walkę z samochodem. Wyskakujący pierwszy bieg stanowił utrudnienie podczas nawrotów i dojazdów do szykan. Mimo przeciwności udało się osiągnąć metę zajmując 5. lokatę w klasie.

Kolejna eliminacja „Szombierek” w listopadzie, a najbliższy start to ATM Rajdowy Puchar Śląska w okolicy Jastrzębia Zdroju w dniu 29 września z prawdziwym oesowym ściganiem. Trzymajcie kciuki!

Gratulujemy naszym zawodnikom i oczywiście trzymamy kciuki 🙂