i10 Nowej Generacji „Mistrzem wartości 2020” Auto Bild i Schwacke GmbH

Niecałe dwa miesiące po rynkowej premierze, Hyundai i10 Nowej Generacji otrzymał prestiżową nagrodę.

Niemiecki magazyn Auto Bild wraz z niezależnym obserwatorem rynku motoryzacyjnego Schwacke GmbH, przyznali Hyundaiowi i10 Nowej Generacji miano „Mistrza wartości 2020” w segmencie najmniejszych samochodów.

Przy określaniu przewidywanej wartości rezydualnej ocenianej na 61,34% po czterech latach użytkowania, przy rocznym przebiegu wynoszącym 11 000 km, najnowsza generacja Hyundaia i10 zwyciężyła nad uznanymi konkurentami. Dzięki wysokiej wartości rezydualnej, Hyundai i10 nowej generacji jest jednym z pojazdów o najbardziej stabilnej wartości na rynku.

Jesteśmy szczególnie zadowoleni, że nasz nowy model już w momencie wejścia na rynek, otrzymał bardzo prestiżową nagrodę. Dowodzi to, że nasze nieustające zaangażowanie w segment samochodów miejskich było dobrą decyzją. Atrakcyjny design oraz najnowocześniejsze funkcje bezpieczeństwa i łączności, trafiają w gust i spełniają wymagania naszych Klientów. Jesteśmy przekonani, że nowa generacja i10, zapewni im komfort i wartość przez długi czas.

Jürgen Keller,
Dyrektor Zarządzający Hyundai Motor Deutschland

Ocena obejmuje wiele kryteriów

W 2020 roku, Auto Bild i Schwacke GmbH po raz siedemnasty wręczyli nagrody pojazdom o najbardziej stałej wartości rezydualnej. W przeciągu wszystkich edycji, przy ocenianiu brano pod uwagę setki pojedynczych punktów danych. Należą do nich czynniki zewnętrzne, takie jak ogólny rozwój gospodarczy, nowe wymogi prawne i trendy. Oceniane są również koszty operacyjne, koncepcja produktu, konstrukcja, zakres wyposażenia i cena. Ponadto brana jest również pod uwagę jakość produktu, oczekiwana całkowita liczba wyprodukowanych jednostek, rabaty oferowane przez producenta i nadchodzące zmiany modeli.

Przyznawana przez nas nagroda “Mistrz wartości 2020” jest bardzo ceniona przez kierowców. Wysoka wartość rezydualna oznacza niską utratę wartości samochodu, dzięki czemu firmy leasingowe i banki oferują je z korzystnymi stopami finansowania.

Tom Drechsler,
Redaktor Naczelny Auto Bild

Pojazdy, których koszt amortyzacji jest niski, np. nowa generacja Hyundaia i10, cieszą się dużym zainteresowaniem i z wiekiem osiągają wyższe ceny na rynku samochodów używanych. W przypadku marki Hyundai przyczynia się do tego unikalna pięcioletnia gwarancja producenta bez limitu kilometrów. Dla wszystkich nowych samochodów Hyundai, dołączany jest bezpłatnie kompleksowy pakiet gwarancyjny Hyundai, gdy pojazd jest kupowany u autoryzowanego dealera Hyundai w Europejskim Obszarze Gospodarczym lub w Szwajcarii.

Hyundai i10 nowej generacji: zaawansowane funkcje bezpieczeństwa i łączności w standardzie

Hyundai i10 Nowej Generacji wyznacza nowy standard wśród samochodów segmentu A. Przedstawia wiele nowych rozwiązań, które do tej pory były zarezerwowane tylko dla wyższych segmentów pojazdów. Podstawowa wersja nowego Hyundaia i10 jest standardowo wyposażona w najważniejsze systemy bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy, takie jak asystent unikania kolizji (FCA), asystent utrzymywania pasa ruchu (LKA), system ostrzegania kierowcy (DAW) i asystent świateł drogowych (HBA). Ponadto system telematyczny Hyundai Bluelink umożliwia kierowcy połączenie się z systemem audio-nawigacyjnym w samochodzie za pośrednictwem aplikacji. W połączeniu z 8-calowym systemem nawigacji Hyundai kierowcy mogą korzystać z usług Hyundai Live Services i aplikacji Android Auto i Apple CarPlay.

Źródło: Hyundai Motor Poland