Hyundai Santa Fe zdobywa nagrodę Red Dot Design Award

Firma Hyundai Motor Company potwierdziła swoją pozycję światowego lidera w projektowaniu, zdobywając prestiżową nagrodę Red Dot Award 2024 dla modelu SANTA FE w kategorii Product Design: Cars and Motorcycles.

Sięgając po jedną z trzech najważniejszych na świecie nagród za wzornictwo, Hyundai Motor demonstruje doskonałość swojego designu zorientowanego na klienta i styl życia.

Czujemy ogromne poczucie honoru, że otrzymaliśmy uznanie od Red Dot Design Awards za wyjątkowe pojazdy i innowacje. To wyróżnienie stanowi świadectwo wyjątkowego zaangażowania naszego zespołu projektantów-wizjonerów, którzy włożyli w ten projekt swoją niezachwianą pasję i zaangażowanie, tak samo jak nasi inżynierowie w centrum badawczo-rozwojowym. Sukces ten podkreśla niezwykłą konkurencyjność designu marki Hyundaia na rynku globalnym.

SangYup Lee,
Wiceprezes wykonawczy i szef Hyundai i Genesis Global Design

SANTA FE, dzięki koncepcji „Otwarty na więcej” (Open for More), umożliwia spędzanie czasu na świeżym powietrzu, oferując wiodącą w swojej klasie przestrzeń, przypominającą taras, za sprawą zwiększonego rozstawu osi i powiększonego otworu bagażnika. Większy rozstaw osi umożliwia również ulepszenie siedzeń w trzecim rzędzie, zapewniając komfortową podróż.

Całkowicie nowy SANTA FE charakteryzuje się kanciastym kształtem i charakterystyczną sylwetką wynikającą z dużego rozstawu osi i szerokiej pokrywy bagażnika. Przód pojazdu wyróżnia majestatyczność, dzięki wysokiej masce, reflektorom w kształcie litery H i odważnie stylizowanym błotnikom. Elementy stylistyczne w kształcie litery H na nowo interpretują emblemat „H” z logotypu Hyundaia. Wydłużony rozstaw osi podkreśla odważną linię dachu, potężną przestrzeń wokół błotników, ostro zarysowane nadkola, skrócony zwis przedni i 21-calowe obręcze kół. Tył jest wyważony i uproszczony, wyróżnia się dzięki światłom w kształcie litery H.

Wnętrze oferuje dużą przestrzeń do życia i tworzy wrażenie spędzania czasu na tarasie, podczas gdy otwarta jest szeroka pokrywa bagażnika. Składane siedzenia drugiego i trzeciego rzędu zapewniają wiodącą w swojej klasie przestrzeń dla pasażerów. Wyrafinowane wnętrze podkreślają poziome i pionowe linie z motywem litery H. Zaawansowane elementy wyposażenia obejmują panoramiczny zakrzywiony wyświetlacz i ładowanie bezprzewodowe dla dwóch smartfonów. Zastosowano w nich zrównoważone materiały, w tym plastik z recyklingu i ekologiczną syntetyczną skórę. Kolory wnętrza i nadwozia inspirowane są naturalnym światłem, wnosząc inspirację i witalność do codziennego życia.

Hyundai Motor zdobył także nagrodę Red Dot Award w kategorii Product Design: Outdoor and Camping Equipment za urządzenie Multi-Lantern. Ten wszechstronny produkt łączy w sobie dwie funkcje, aby zaspokoić różne potrzeby użytkowników. Działa jako przenośna latarka wykorzystywana do aktywności na świeżym powietrzu, a po zastosowaniu z półprzezroczystym dyfuzorem światła może również przekształcić się w nastrojowe światło o ciepłej barwie.

Multi-Lantern odzwierciedla cel firmy, jakim jest tworzenie produktów, które użytkownicy będą cenić przez długi czas, wykorzystując znane materiały jako motywy projektowe, aby zapewnić świeży, aktualny wygląd. W przypadku Multi-Lantern projektanci wykorzystali „Horongbul”, tradycyjne koreańskie światło, jako motyw, który wizualnie i symbolicznie przekazuje użytkownikom poczucie stabilności i ciepła poprzez swój kształt i elementy wizualne.

Multi-Lantern posiada intuicyjny, przyjazny dla użytkownika interfejs, w którym priorytetem jest wygoda i użyteczność. Jego obsługa jest bezproblemowa, wystarczy jeden przycisk. Jego praktyczne funkcje obejmują ładowanie USB typu C i ładowanie bezprzewodowe. Po pełnym naładowaniu może zapewnić maksymalną jasność do pięciu godzin i minimalną jasność do 35 godzin.

Aby zagwarantować trwałość i wszechstronność, Multi-Lantern posiada certyfikat pyło- i wodoszczelności o stopniu ochrony IP65. Certyfikat ten gwarantuje, że produkt może bez żadnych problemów wytrzymać trudne warunki zewnętrzne i niesprzyjające warunki pogodowe.

Organizowana przez Design Zentrum Nordrhein Westfalen w Niemczech nagroda Red Dot Award to jeden z największych na świecie konkursów dotyczących projektowania. Nagroda jest przyznawana w trzech różnych dyscyplinach – design produktu, design marki i komunikacji oraz prototypowy design – aby lepiej ocenić różnorodność w dziedzinie projektowania. Nagroda Red Dot: Design Concept zaprasza projektantów, studia projektowe, firmy i uniwersytety do podważenia status quo i zaprezentowania swoich najbardziej ekscytujących koncepcji projektowych i prototypów międzynarodowemu panelowi ekspertów w dziedzinie wzornictwa.

Źródło: Hyundai Motor Poland