Hyundai SANTA FE otrzymał pięć gwiazdek w testach Euro NCAP

Zaprezentowany niedawno model SANTA FE Nowej Generacji otrzymał maksymalną ocenę pięciu gwiazdek w testach przeprowadzanych przez niezależną organizację Euro NCAP.

Zaprezentowany niedawno model SANTA FE Nowej Generacji otrzymał maksymalną ocenę pięciu gwiazdek w testach przeprowadzanych przez niezależną organizację Euro NCAP (European New Car Assessment Programme), badającą stopień bezpieczeństwa samochodów, które trafiają na rynek.

„Ocena pięciu gwiazdek w testach Euro NCAP, którą uzyskał nowy Hyundai SANTA FE jest dowodem na to, że nasz flagowy SUV segmentu D odpowiada najwyższym standardom bezpieczeństwa. Uzyskana ocena potwierdza zaangażowanie marki Hyundai w poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań opartych o najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne.”


Andreas-Christoph Hofmann
Wiceprezes ds. Marketingu i Produktu Hyundai Motor Europe

Dbałość o bezpieczeństwo pasażerów dzięki systemom Hyundai SmartSense

Nowy Hyundai SANTA FE oferuje wiele rozwiązań, które zapewniają użytkownikom komfort i bezpieczeństwo jazdy. Czwarta już generacja tego modelu została wyposażona w jedne z najlepszych w swojej klasie kompleksowych systemów bezpieczeństwa, obejmujących również pionierskie rozwiązania w tej kategorii pojazdów: aktywny system monitorowania martwego pola (Blind-Spot Collision Assist), asystent zapobiegania zderzeniu czołowemu z wykrywaniem pieszych i rowerzystów (Forward Collision-Avoidance Assist, aktywny system ostrzegania o ruchu poprzecznym podczas cofania (Rear Cross-Traffic Collision-Avoidance Assist), asystent utrzymywania pasa ruchu (Lane Keeping Assist), system monitorowanie tylnej kanapy (Rear Occupant Alert), asystent bezpiecznego wysiadania (Safety Exit Assist) oraz funkcja informowania o ograniczeniach prędkości (Speed Limit Info Function). Wszystkie te rozwiązania i funkcje zwiększające bezpieczeństwo czynne i wspomagające kierowcę są częścią Hyundai SmartSense.

Nowatorski system monitorowania tylnej kanapy (Rear Occupant Alert) informuje o obecności pasażerów na tylnych siedzeniach oraz ostrzega kierowcę podczas wysiadania z samochodu. Inną nowością w samochodzie jest aktywny system ostrzegania o ruchu poprzecznym podczas cofania. W miejscach, w których kierowca ma ograniczone pole widzenia, system ten nie tylko ostrzega kierowcę o pojawieniu się innego pojazdu za samochodem, ale także automatycznie hamuje. Asystent bezpiecznego wysiadania (Safety Exit Assist) zapobiega ryzyku wpadnięcia pod inny samochód poprzez chwilowe zablokowanie zamków drzwi i odblokowanie ich dopiero w chwili, gdy pasażerowie mogą bezpiecznie wysiąść z samochodu.

Z kolei wysoki poziom bezpieczeństwa biernego uzyskano dzięki dalszemu zwiększaniu sztywności konstrukcji nadwozia w celu jeszcze skuteczniejszej ochrony pasażerów w razie kolizji. Powiększając powierzchnię blach nadwozia tłoczonych na gorąco oraz średnice punktów zgrzewania, zmniejszono całkowitą masę samochodu, przy jednoczesnym zapewnieniu bardzo wysokiej wytrzymałości nadwozia. Lekka i zarazem wytrzymała konstrukcja nadwozia przyczynia się do poprawy własności jezdnych i do zwiększenia bezpieczeństwa pasażerów. W tym celu wykorzystano blachy i profile ze stali o podwyższonej wytrzymałości, które obecnie tworzą aż 57 procent konstrukcji nadwozia – jest to najwyższy w historii wskaźnik zastosowania blach o wysokiej wytrzymałości w modelu marki Hyundai.

Samochody marki Hyundai regularnie otrzymują najwyższe oceny w testach zderzeniowych Euro NCAP. Wśród innych modeli Hyundai, które otrzymały maksymalne 5-gwiazdkowe oceny w testach bezpieczeństwa znalazły się modele: Hyundai i30, Hyundai KONA, Hyundai TUCSON oraz IONIQ. Warto też przypomnieć, że niedawno, nowy Hyundai NEXO stał się pierwszym samochodem osobowym napędzanym ogniwami paliwowymi, któremu przyznano maksymalną ocenę pięciu gwiazdek w testach bezpieczeństwa Euro NCAP. Regularnie otrzymywane najwyższe oceny w tego rodzaju próbach potwierdzają wiarygodność i renomę firmy Hyundai jako producenta samochodów zarówno bezpiecznych, jak i niezawodnych.

Źródło: Hyundai Motor Poland