Hyundai publikuje nowe filmy produktowe i20 Nowej Generacji

Hyundai opublikował trzy nowe filmy wideo przedstawiające wiodące w klasie funkcje z zakresu łączności i bezpieczeństwa oraz zupełnie nowy zestaw multimediów i20 Nowej Generacji.

Hyundai i20 Nowej Generacji jest już trzecią generację jednego z najbardziej udanych modeli firmy. Wyróżnia się zupełnie nowym, dynamicznym stylem i jest pierwszym samochodem w Europie, który odzwierciedla nową filozofię designu Hyundaia Sensuous Sportiness.

W porównaniu do poprzednika, i20 Nowej Generacji otrzymał szereg nowych funkcji z zakresu łączności i bezpieczeństwa.

Najbardziej kompleksowy pakiet bezpieczeństwa w segmencie B

Nowa generacja i20 oferuje najbardziej kompleksowy pakiet bezpieczeństwa w segmencie B i spełnia najwyższe europejskie standardy bezpieczeństwa. Opublikowany film pokazuje dwie ważne zaawansowane funkcje bezpieczeństwa modelu: Asystenta unikania kolizji czołowych z wykrywaniem pieszych i rowerzystów (FCA) i System monitorujący poziom koncentracji uwagi kierowcy (DAW) z funkcją ostrzegania o odjechaniu poprzedzającego pojazdu (LVDA).

Używający przedniej kamery system FCA ostrzega kierowców o sytuacjach awaryjnych i, w razie potrzeby, autonomicznie uruchamia hamulce, aby uniknąć kolizji. System FCA może wykrywać pieszych i rowerzystów oraz samochody.

DAW pomaga Klientom monitorować styl jazdy w celu wykrycia zmęczenia lub jazdy lekkomyślnej i zapobiegania potencjalnym wypadkom. System analizuje różne zmienne, takie jak kąt skrętu, moment obrotowy skrętu, położenie pojazdu względem pasa ruchu czy też czas jazdy. Jeśli wykryje nierozważny styl prowadzenia, sygnał dźwiękowy i stosowny komunikat na panelu wskaźników zaalarmują kierowcę.

DAW działa w parze z LVDA, który jest nowością w i20. LVDA ostrzega, gdy poprzedzający pojazd zaczyna jechać do przodu, a kierowca nie reaguje wystarczająco szybko, na przykład na światłach.

Zaawansowane funkcje informacyjno-rozrywkowe

Drugi z opublikowanych filmów przedstawia dwa zupełnie nowe elementy zestawu multimediów i20 Nowej Generacji: 10,25-calowy środkowy ekran dotykowy oraz system nagłośnienia Bose Premium.

Centralny ekran dotykowy o przekątnej 10,25 cala, odpowiedzialny za sterowanie funkcjami radio, multimediów i nawigacji, jest największym ekranem w segmencie B. Jak pokazuje film, Klienci mogą wyszukiwać interesujące miejsca (POI) za pomocą poleceń głosowych. Centralny ekran dotykowy oferuje również funkcję dzielenia ekranu umożliwiającą wielozadaniowość. Wyświetlacz multimediów wizualnie uzupełnia 10,25-calowy ekran cyfrowych zegarów, tworząc spójne, nowoczesne środowisko łączności dla kierowcy.

Hyundai i20 Nowej Generacji to pierwszy w Europie model marki Hyundai z systemem nagłośnienia Bose Premium. Pasażerowie mogą cieszyć się dźwiękiem wysokiej jakości z ośmiu głośnikom, w tym subwoofera, które są strategicznie rozmieszczone w całym pojeździe.

Najlepsza w swojej klasie łączność

Trzeci film pokazuje dwie funkcje, które przyczyniają się do najlepszej w swojej klasie łączności i20 Nowej Generacji. Bezprzewodowa ładowarka do smartfonów w konsoli środkowej oznacza, że kierowcy i20 nie muszą już używać kabla do ładowania.

Ponadto aplikacje Apple CarPlay i Android Auto, które umożliwiają Klientom odzwierciedlenie funkcjonalności swoich smartfonów z systemem iOS i Android na ekranie dotykowym są teraz dostępne bezprzewodowo.

Źródło: Hyundai Motor Poland