Hyundai przedstawia zdjęcia zwiastujące model IONIQ 5

Hyundai ujawnił pierwsze zdjęcia wyczekiwanego SUV-a IONIQ 5, pierwszego modelu dedykowanej dla modeli elektrycznych submarki IONIQ.

IONIQ 5 będzie pierwszym modelem opartym o globalną modularną platformę dla samochodów elektrycznych (E-GMP). Innowacyjna technologia opracowana przez Hyundai Motor Group została stworzona z myślą o elektrycznych samochodach nowej generacji, które zapoczątkują nową erę czystej mobilności.

Unikalny i innowacyjny projekt modelu IONIQ 5 dostarcza wyjątkowych wrażeń.

Charakterystyczne elementy wyglądu modelu IONIQ 5 stanowią m.in. motyw parametrycznych pikseli – najmniejszej jednostki obrazowania cyfrowego, a także przyjazne dla środowiska kolorowe materiały zastosowane we wnętrzu, które podkreślają ponadczasowy wygląd marki IONIQ.

IONIQ 5 zdobią światła inspirowane pikselami, które sugerują, że także w środku zastosowano technologię cyfrową. IONIQ 5 jest pierwszym pojazdem marki Hyundai, który jest wyposażony w maskę zachodzącą na błotniki, rozciągającą się na całą szerokość samochodu, co tworzy czysty i nowoczesny wygląd.

Zoptymalizowane pod kątem aerodynamiki felgi stanowią kolejne odwołanie do motywu stylistycznego parametrycznych pikseli. Ich średnica wynosząca 20-cali należy do największych, jakie kiedykolwiek zamontowano w elektrycznym samochodzie Hyundai.

IONIQ 5 dostarcza zupełnie nowych wrażeń, dzięki innowacyjnemu, a przy tym ikonicznemu projektowi, który jest DNA designu Hyundai. Począwszy od IONIQ-a 5, nasza submarka elektrycznych samochodów IONIQ na nowo zdefiniuje relacje między ludźmi, a samochodami, ustanawiając nowy standard, według którego będą tworzone modele elektryczne.

SangYup Lee,
Starszy Wiceprezes i Szef Hyundai Global Design Center

Hyundai opublikował również cztery filmy wideo zapowiadające nowy model. Każdy z nich przedstawia zarys najistotniejszych technologii IONIQ 5, rozbudzając ciekawość i oczekiwania wobec dedykowanej marki samochodów elektrycznych i jej pierwszego produktu.

Trzy filmy Ultimate Camping pokazują osobę na kampingu używającą różnych urządzeń elektrycznych zasilanych przez model IONIQ 5 z technologią Vehicle to Load (V2L), która działa jako źródło zasilania (110/220 V).

W każdym filmie widzimy, jak użytkownik używa 3,5 kW mocy dostarczonej do pieczenia indyka w dużym piekarniku, słuchania muzyki z wysokiej klasy głośników i ćwiczeń na bieżni.

Czwarty film 5 min Challenge przedstawia ultraszybkie ładowanie modelu IONIQ 5, które umożliwia przejechanie ponad 100 km po zaledwie 5-minutowym ładowaniu (według cyklu WLTP). Aby zaprezentować tę niezwykłą wydajność, przygotowano wyzwanie w stylu zwiastuna filmowego, w którym występują IONIQ 5 i trzy urządzenia – smartfon, laptop i kamera akcji. Po ładowaniu przez zaledwie 5 minut rywalizowały o jak najdłuższe przetrwanie.

Hyundai planuje udostępnić jeszcze bardziej intrygujące treści, które podkreślą nowy poziom stylu życia, jakiego doświadczą Klienci modelu IONIQ 5.

IONIQ 5 będzie miał swoją premierę online w lutym 2021 roku.

Źródło: Hyundai Motor Poland