Hyundai przedstawia wnętrze modelu Ioniq 5

Hyundai przedstawił zdjęcia przestronnego i wszechstronnego wnętrza elektrycznego modelu IONIQ 5.

IONIQ 5 to pierwszy elektryczny model oparty na Elektrycznej Globalnej Modułowej Platformie (E-GMP). Platforma przeznaczona do pojazdów czysto elektrycznych mieści płaski akumulator, umożliwia zaprojektowanie przestronnego i elastycznie konfigurowalnego wnętrza, które podczas podróży wygodnie pomieści zarówno pasażerów, jak i ładunek.

Wnętrze, wykonane głównie z materiałów i tkanin przyjaznych dla środowiska odzwierciedla rosnące zainteresowanie konsumentów mobilnością, która wspiera zapotrzebowanie na bardziej etyczne i zrównoważone produkty.

IONIQ 5 to deklaracja, projekt, który oferuje optymistyczne spojrzenie na to, czego Klienci mogą oczekiwać w nowej erze samochodów elektrycznych. Długi rozstaw osi przekłada się na nowy wymiar przestrzeni. Zaprojektowaliśmy tę wyjątkową przestrzeń, jako idealne miejsce do odzyskania energii, twój dom z dala od domu.

SangYup Lee,
Starszy Wiceprezes i Szef Hyundai Global Design Center

Wnętrze inspirowane motywem Living Space zapoczątkowuje nowy wymiar projektowania

IONIQ 5 wyróżnia się spośród innych crossoverów średniej wielkości, szczególnie tych z silnikami spalinowymi i konwencjonalnymi systemami Steer-by-Wire, ponieważ E-GMP pozwala na wydłużony rozstaw osi i płaską podłogę.

Kierowca i pasażerowie modelu IONIQ 5 mogą swobodnie wchodzić i wychodzić z obu stron kabiny, gdy samochód stoi zaparkowany w ciasnym miejscu parkingowym, dzięki płaskiej podłodze i przesuwanej do przodu i do tyłu nowej konsoli środkowej. Nowo opracowana konsola Universal Island oferuje więcej funkcji niż konwencjonalny, statyczny schowek, zastępuje konsolę środkową i staje się centralnym elementem przestrzeni wnętrza modelu IONIQ 5.

IONIQ 5 został wyposażony w elektronicznie regulowane przednie siedzenia. Fotele mogą być pochylane pod optymalnym kątem, który zapewnia pasażerowi poczucie nieważkości. Hyundai zmniejszył grubość tych przednich siedzeń o około 30 procent, zapewniając więcej miejsca dla osób siedzących w drugim rzędzie. Pozwala to pasażerom dostosować przestrzeń wewnętrzną do różnych potrzeb i sytuacji.

Ograniczenie wpływu na środowisko dzięki wysokiej jakości, ekologicznym materiałom

Podczas opracowywania modelu IONIQ 5, Hyundai poświęcił wiele uwagi temu, czego Klienci szukają w samochodzie. Jednym z wyraźnych potrzeb były ekologiczne rozwiązania w zakresie mobilności, z mniejszym wpływem na środowisko. Projektanci wykorzystali więc w modelu IONIQ 5 materiały przyjazne dla środowiska oraz pozyskiwane w sposób zrównoważony.

Fotele zostały pokryte eko-przetworzoną skórą, która jest barwiona i obrabiana z zastosowaniem oleju roślinnego z siemienia lnianego. Inne miękkie elementy w kabinie zostały przygotowane z tekstyliów pochodzących ze zrównoważonych włókien, takich jak biokomponenty z trzciny cukrowej, wełna i przędza poliestrowa, a także materiał utkany z włókien wykonanych z recyklingu plastikowych butelek PET. Powierzchnie takie, jak deska rozdzielcza, przełączniki, kierownica i panele drzwi są pokryte ekologiczną farbą poliuretanową składającą się z olejów z kwiatów rzepaku i kukurydzy.

Źródło: Hyundai Motor Poland