Hyundai przedstawia wnętrze i20 Nowej Generacji

Hyundai i20 Nowej Generacji otrzymał dwa nowe ekrany, nowe kombinacje kolorystyczne wnętrza oraz charakterystyczną listwę skrywającą nawiewy klimatyzacji.

Wnętrze i20 Nowej Generacji jest szerokie i przestronne. Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów wnętrza jest listwa rozciągająca się na całą szerokość deski rozdzielczej, w którą wkomponowano nawiewy klimatyzacji. Panelom drzwi nadany został zmysłowy kształt inspirowany formami występującymi w przyrodzie. Ambientowe oświetlenie, zastosowane we wnętrzu, wprowadza przyjemny nastrój po zmroku oraz pasuje kolorystycznie do pozostałych elementów wyposażenia.

Hyundai i20 Nowej Generacji dostępny będzie z trzema kolorami wykończenia wnętrza:

  • Black Mono
  • Black & Gray
  • Black Mono & Yellow Green

Nowoczesne systemy łączności oraz dwa wyświetlacze o przekątnej 10,25 cala

Hyundai i20 Nowej Generacji wyposażony został w dwa ekrany, każdy o przekątnej 10,25 cala, oferujące najnowsze funkcje z zakresu łączności. Pierwszy z nich znajduje się za kierownicą i wyświetla cyfrowe zegary, które zmieniają kolor i styl w zależności od wybranego trybu jazdy. Standardowo wskazania zegarów wyświetlane są w niebieskiej kolorystyce, w trybie Eco zegary stają się zielone, natomiast w trybie Sport – pomarańczowej. Na szczycie deski rozdzielczej zlokalizowano drugi ekran, obsługujący system nawigacji oraz multimediów.

Nowy system multimediów otrzymał szereg nowych funkcji z zakresu łączności, które wcześniej nie były dostępne w modelu i20, w tym system Hyundai Bluelink. W skład tego systemu wchodzą usługi Hyundai LIVE, które w czasie rzeczywistym informują o natężeniu ruchu drogowego oraz pogodzie, a także o pobliskich stacjach paliw i miejscach parkingowych. Ponadto Hyundai Bluelink umożliwia zlokalizowanie samochodu, jego zdalne otwieranie i zamykanie, a także przekazuje informacje o alarmie oraz przeglądach. Możliwa jest także obsługa głosowa oraz wyszukiwanie pobliskich punktów obsługi podróżnych.

Ponadto i20 Nowej Generacji jest w pełni kompatybilny z Android Auto i Apple Car Play, a połączenie może być bezprzewodowe. Dostępne jest także bezprzewodowe ładowanie smartfonów.

Najwyższej jakości dźwięk w i20 Nowej Generacji zapewnia nowy system audio firmy Bose, który składa się z ośmiu głośników, w tym subwoofera.

Źródło: Hyundai Motor Poland