Hyundai przedstawia model Tucson Nowej Generacji w wersji N Line

Wkrótce po premierze TUCSONA Nowej Generacji, Hyundai zaprezentował sportową wersję N Line swojego najlepiej sprzedającego się modelu w Europie.

TUCSON N Line łączy w sobie dynamiczny design, wygodę i zaawansowane funkcje łączności modelu TUCSON z inspirowaną sportami motorowymi stylizacją i charakterem N Line.

Przedstawiając Hyundaia TUCSON N Line Nowej Generacji, wprowadzamy popularną, usportowioną wersję wyposażenia do najnowszej generacji naszego europejskiego bestsellera. TUCSON N Line Nowej Generacji charakteryzuje się ekskluzywną stylistyką i szeroką gamą zelektryfikowanych układów napędowych, aby zapewnić Klientom Hyundaia jeszcze większy wybór.

Andreas-Christoph Hofmann,
Wiceprezes ds. Marketingu i Produktu Hyundai Motor Europe

Dynamiczny wygląd zewnętrzny inspirowany sportami motorowymi

Podobnie jak model standardowy, TUCSON N Line wyróżnia się progresywnym designem, łączącym ostre linie, kąty i kształty, a także nowymi charakterystycznymi dla TUCSONA parametrycznymi, ukrytymi światłami.

Muskularna sylwetka TUCSONA N Line Nowej Generacji opiera się na filozofii projektowania Hyundaia Sensuous Sportiness, jednocześnie oferując wyrafinowane, sportowe elementy wyglądu. Wykończenie N Line ma wyraźne parametryczne wzory, nadające silnego i energicznego charakteru. Niska i szeroka sylwetka podkreśla sportowy charakter modelu.

Z przodu parametryczne elementy są wyraźnie widoczne na osłonie chłodnicy, która jest wyższa i szersza niż w bazowym modelu. W wersji N Line dopracowano parametryczne wzory, tworząc dodatkowe odbicia na elementach grilla w zależności od kąta padania światła. Dodano również emblemat N Line. Pod grillem znajduje się zderzak w trapezoidalnym kształcie oraz wyrafinowany wlot powietrza, który jest większy niż w standardowym modelu TUCSON. Tylny zderzak harmonijnie współgra z jasnymi srebrnymi osłonami. Natomiast lampy czołowe wyposażono w efektowne czarne obramowania.

Z boku TUCSON N Line Nowej Generacji charakteryzuje się listwami bocznymi w kolorze nadwozia, która nadają dynamicznych proporcji i smuklejszego wyglądu. Całość uzupełnia listwa ozdobna nad oknami w błyszczącej czerni. Stylowe lusterka boczne w kolorze Phantom Black dodatkowo podkreślają elegancki wygląd.

TUCSON N Line Nowej Generacji jest wyposażony w 19-calowe felgi aluminiowe z bardziej sportowym parametrycznym wzorem. Uzupełnienie stanowią nadkola w kolorze nadwozia samochodu.

Klienci mogą wybierać spośród siedmiu kolorów nadwozia. Dla jeszcze większej personalizacji dostępny jest dach w kolorze Phantom Black, który występuje opcjonalnie z pięcioma kolorami nadwozia.

Kolory nadwozia:

 • Shadow Grey opcjonalnie z dachem Phantom Black [dostępny wyłącznie dla N Line]
 • Polar White opcjonalnie z dachem Phantom Black
 • Engine Red opcjonalnie z dachem Phantom Black
 • Sunset Red with optional Phantom Black roof
 • Sunset Red opcjonalnie z dachem Phantom Black
 • Shimmering Silver
 • Phantom Black

Przestronne wnętrze ze sportowymi akcentami

Zupełnie nowe wyrafinowane i przestronne wnętrze TUCSONA N Line ma płynne formy inspirowane wodospadami. Podkreśla to sportowa stylistyka wnętrza N Line i ekskluzywny pakiet kolorów.

Klienci TUCSONA N Line Nowej Generacji mogą cieszyć się sportowymi fotelami z logo N, wykończonymi czarnym zamszem i skórą oraz czerwonymi przeszyciami. Na tapicerce drzwi również wyszyto czerwone szwy, a szara tkanina jest ozdobiona czerwonymi akcentami. Kierownica została przyozdobiona logo N. Emblematy N znajdują się także na skórzanej gałce zmiany biegów lub osłonie konsoli drążka zmiany biegów, w zależności od wybranej przekładni. Czarna podsufitka nadaje wnętrzu jeszcze bardziej sportowego charakteru. Pozostałe elementy wyróżniające wersję N Line to metalowe nakładki na pedały, podnóżek oraz inne listwy progowe.

Zmienione prowadzenie dla wybranych silników

TUCSON N Line Nowej Generacji został opracowany i przetestowany w Europie. Podobnie jak TUCSON Nowej Generacji, jest on dostępny z elektronicznie sterowanym zawieszeniem (ECS), które dzięki technologii adaptacyjnego tłumienia zapewnia dodatkową elastyczność na drodze. Dzięki ECS inżynierowie Hyundaia osiągnęli bardzo wszechstronne zachowanie podczas jazdy, dopasowujące się do sytuacji i preferencji kierowcy.

ECS automatycznie i stale kontroluje zawieszenie pojazdu, aby zapewniać najlepsze osiągi i komfort jazdy. Osiąga to, biorąc pod uwagę warunki jazdy, takie jak prędkość, nawierzchnia drogi, pokonywane zakręty, wymagania dotyczące hamowania i przyspieszenia. Kontrolując siłę tłumienia na każdym kole, ECS redukuje przechyły, pochylenie i ruch pionowy, poprawiając jazdę i obsługę. Inżynierowie z Centrum Technicznego Hyundai Motor Europe (HMETC) stworzyli osobne, zoptymalizowane ustawienia parametrów ECS dla wersji N Line z 48-woltowym napędem hybrydowym. Dzięki temu samochód zapewnia jeszcze więcej frajdy z jazdy.

Inżynierowie Hyundai zoptymalizowali ECS dla wariantów N Line, aby uzyskać lepsze tłumienie drgań i większą zwinność. W modelu TUCSON N Line logika ECS reaguje szybciej i silniej zarówno na ruchy nadwozia, jak i polecenia kierowcy. W trybie normalnym inżynierowie utrzymali dobry komfort jazdy w ruchu miejskim. Natomiast tryb Sport został udoskonalony i oferuje lepszą kontrolę i informacje zwrotne w całym zakresie prędkości.

Dzięki zmianom ustawień ECS, układ kierowniczy również działa inaczej w tych wariantach. Jest bardziej wyśrodkowany, a jednocześnie kierowca czuje lepsze połączenie z kołami i nieco większy opór na kierownicy.

Napędy, bezpieczeństwo i łączność

Podobnie jak w przypadku wersji standardowej, nowy TUCSON N Line jest dostępny z różnymi układami napędowymi, zróżnicowanymi zarówno pod względem mocy, jak i wydajności, i które są dostępne z różnymi poziomami elektryfikacji.Podobnie jak w przypadku wersji standardowej, nowy TUCSON N Line jest dostępny z różnymi układami napędowymi, zróżnicowanymi zarówno pod względem mocy, jak i wydajności, i które są dostępne z różnymi poziomami elektryfikacji.

Wszystkie układy napędowe są oparte na zapewniającym maksymalną wydajność silniku benzynowym 1.6 T-GDI Smartstream.

Układy napędowe:

 • 1.6 T-GDI Plug-in Hybrid (265 KM)
 • 1.6 T-GDI Hybrid (230 KM)
 • 1.6 T-GDI 7DCT 48V (180 KM)
 • 1.6 T-GDI 7DCT 48V (150 KM)
 • 1.6 T-GDI 6MT (150 KM)

Podobnie jak w przypadku TUCSONA Nowej Generacji, szereg funkcji technologicznych zapewnia intuicyjną obsługę, w tym w pełni konfigurowalny cyfrowy kokpit, który składa się z nowego 10,25-calowego wyświetlacza cyfrowych zegarów i 10,25-calowego ekranu dotykowego systemu multimediów z fabryczną nawigacją i łącznością Bluelink®.

TUCSON N Line Nowej Generacji oferuje również technologię Multi-Air. Polega ona na połączeniu bezpośrednich i pośrednich nawiewów powietrza do klimatyzacji i ogrzewania, aby stworzyć przyjemniejsze środowisko wewnętrzne z delikatniejszym przepływem powietrza. Trzystrefowa klimatyzacja obsługuje pasażerów na przednich i tylnych fotelach. Ponadto wentylowane fotele z przodu i podgrzewane fotele z przodu i z tyłu zapewniają dodatkowy komfort zarówno kierowcy, jak i pasażerom.

Ponadto TUCSON N Line Nowej Generacji został wyposażony w świetny pakiet wspomagający kierowcę i aktywny pakiet bezpieczeństwa. Funkcja wyświetlania widoku z martwego pola (BVM) poprawia widoczność, pokazując widok z kamery umieszczonej w lusterku na zestawie wskaźników, gdy włączony jest kierunkowskaz. Natomiast asystent jazdy autostradowej (HDA) utrzymuje samochód na środku pasa, dostosowując prędkość w oparciu o dane nawigacyjne i natężenie ruchu, na przykład podczas pokonywania zakrętów na autostradach. Dodatkowo system zdalnego parkowania (RSPA), który jest dostępny w modelach hybrydowych i hybrydowych typu plug-in, umożliwia samodzielne parkowanie samochodu, odciążając kierowcę w trudnych sytuacjach parkingowych. Szereg innych systemów bezpieczeństwa przyczynia się do poprawy widoczności, chroniąc pasażerów na przednich i tylnych siedzeniach oraz zapobiegając kolizjom.

TUCSON N Line Nowej Generacji będzie dostępny w Europie od wiosny 2021 roku, natomiast warianty hybrydowe i hybrydowe typu plug-in będą dostępne od lata 2021 roku.

Źródło: Hyundai Motor Poland