Hyundai partnerem 74. Tour de Pologne

Hyundai dumnie wspiera jeden z najważniejszych wyścigów kolarskich w Europie – Tour de Pologne. Dziś podczas uroczystej gali na torze kolarskim w Pruszkowie zaprezentowano trasę i partnerów 74. edycji wyścigu.

Zmagania w 74. Tour de Pologne rozpoczną się 29 lipca i potrwają do 4 sierpnia. Każdy z 7 etapów tegorocznego wyścigu odbędzie się w południowej Polsce. Gospodarzami TdP będą między innymi Kraków, gdzie rozpocznie się wyścig, Tarnowskie Góry, Katowice, Jaworzno, Szczyrk, Zawiercie, Zabrze, Nagawczyna, Rzeszów, Wieliczka i Zakopane.

Królewski etap górski tradycyjnie odbędzie się w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie poznamy też zwycięzcę całego „touru”. Gospodarzem tego etapu będzie Bukovina Resort oraz Gmina Bukowina Tatrzańska. Tego samego dnia odbędzie się również Tour de Pologne Amatorów.

Kolejny raz kolarzy wspomagać będzie Hyundai, który dostarczy flotę prawie 60 pojazdów – samochodów osobowych oraz dostawczych, które będą wspierać organizatorów i zawodników.Nagrodą dla najlepszego kolarza będzie Tucson, a na najlepszego sprintera czekać będzie biała koszulka i premia, której sponsorem również będzie Hyundai.

Dokładną trasę i terminarz 74. Tour de Pologne można znaleźć na stronie wyścigu: tourdepologne.pl.

Zdjęcia z uroczystej gali BGŻ Arena w Pruszkowie