Hyundai IONIQ 5 zwycięża w plebiscycie Tech Awards 2021 w kategorii „Elektromobilność – Samochód elektryczny”

Hyundai IONIQ 5 zdobywa prestiżową nagrodę w plebiscycie Tech Awards 2021, zorganizowanym przez redakcję serwisu komputerswiat.pl. Głosami entuzjastów nowych technologii, Hyundai IONIQ 5 zwyciężył w kategorii „Elektromobilność – Samochód elektryczny”.

W tegorocznym plebiscycie Tech Awards 2021 nominowani walczyli w ośmiu kategoriach. Głosowaniu poddane zostały m.in. modele samochodów elektrycznych, komputery, gadżety elektroniczne, sprzęt audio i smartfony. Edycja 2021 to już siódma odsłona plebiscytu Tech Awards. W ciągu minionych edycji przyznano kilkadziesiąt statuetek w kategoriach skupionych wokół nowej technologii.

W listopadzie 2021, Hyundai IONIQ 5 zdobył prestiżowe nagrody w plebiscycie „The Best of Moto 2021” oraz w Profesjonalnym Teście Flotowym SKFS. Hyundai IONIQ 5 został doceniony przez specjalistów w swoich dziedzinach, zdobywając uznanie wśród designerów zawodowo zajmujących się projektowaniem oraz doświadczonych fleet managerów specjalizujących się na co dzień w zarządzaniu dużymi flotami samochodów służbowych w firmach

Hyundai IONIQ 5 jako pierwszy model submarki IONIQ, dedykowanej pojazdom elektrycznym, ustanawia nowe standardy w dziedzinie elektromobilności. Model został zbudowany w oparciu o dedykowaną platformę Hyundai Electric-Global Modular Platform (E-GMP), dzięki czemu posiada wyjątkowe proporcje z wydłużonym rozstawem osi, innowacyjne wnętrze oraz wysoką wydajność połączoną z możliwością ultraszybkiego ładowania i funkcją Vehicle-to-Load (V2L), a także zaawansowane funkcje łączności i wspomagania kierowcy.

Źródło: Hyundai Motor Poland