Hyundai i Noizz propagują zeroemisyjną mobilność w Polsce

Od lutego redaktorzy serwisu miejsko-lifestylowego Noizz.pl (należącego do Ringier Axel Springer Polska) będą poruszać się samochodem elektrycznym.

W ramach współpracy z marką Hyundai, redakcja zrezygnuje z taksówek i przesiądzie się do modelu KONA Electric. Redaktorzy portalu Noizz będą poruszać się elektrycznym autem przez najbliższy rok. Auto stanie się integralną częścią życia redakcji i treści w ramach edukacyjnego cyklu Hyundai i Noizz #GOELECTRIC.

W Polsce sprzedaż elektrycznych aut to około 0,3% rynku. Z roku na rok, liczba zarejestrowanych samochodów elektrycznych rośnie, natomiast, jak pokazują badania, Klienci wciąż mają wiele pytań, jeśli chodzi o użytkowanie samochodów tego typu. Hyundai KONA Electric to samochód bez problemu dostępny na polskim rynku i oferujący blisko 500 km zasięgu na jednym ładowaniu. Dzięki temu idealnie nadaje się do redakcyjnych testów oraz na bohatera cyklu edukacyjnego dotyczącego elektromobilności w praktyce.

W redakcji wszyscy korzystamy głównie z transportu publicznego i rowerów, lecz zdecydowanie zbyt często korzystamy z taksówek jeżdżąc na różne spotkania. Z auta będziemy też korzystać w podróżach na festiwale i wiele innych eventów, o których piszemy.

Filip Połoska,
Międzynarodowy redaktor naczelny NOIZZ

Dzisiaj samochody zeroemisyjne nie są jedynie ciekawostką na rynku, ani gadżetem dla wybranych, ale przyszłością motoryzacji. Hyundai KONA Electric to samochód bez kompromisów, łączący w sobie nowoczesną stylistkę i imponujący zasięg. Współpraca z redakcją Noizz obejmie przygotowanie szeregu materiałów, które mają przybliżyć czytelnikom korzystanie z samochodu elektrycznego w praktyce. Bardzo cieszymy się, że udało się nam zainicjować wspólny projekt z partnerem, który tak jak marka Hyundai, propaguje projekty proekologiczne.

Paulina Tycner,
Kierownik Marketingu i PR Hyundai Motor Poland

Dzięki modelom KONA Electric, IONIQ oraz zasilanemu wodorowymi ogniwami paliwowymi NEXO, marka Hyundai oferuje dzisiaj szerszy wybór zelektryfikowanych napędów niż inni producenci. W ramach ogłoszonej na kolejne lata strategii, Hyundai Motor Group będzie dalej umacniać pozycję lidera w dziedzinie samochodów elektrycznych. Do 2025 roku Hyundai Motor Group zamierza posiadać w swoim portfolio 44 zelektryfikowane modele, w tym 11 modeli o napędzie czysto elektrycznym. Firma będzie także inwestować w nowe rozwiązania z obszaru czystej mobilności elektrycznej i wodorowej.

Cykl edukacyjny #GOELECTRIC realizowany wspólnie z Hyundai Motor Poland to kolejna proekologiczna inicjatywa redakcji NOIZZ skupiająca się na propagowaniu świadomego stylu życia. Po akcji namawiającej restauracje i bary do rezygnacji ze zbędnego plastiku „Poproszę bez słomki” i kampanii „Coś dla planety”, w której zachęcano między innymi do używania trwalszych produktów (np. mydła w kostce, maszynek do golenia wielorazowego użytku), kupowania naturalnych kosmetyków, ograniczania ilości zużywanych opakowań czy zwracania uwagi na pochodzenie kupowanych ubrań. W listopadzie redakcja wysłała w kosmos DNA 24 zagrożonych gatunków zwierząt, w ramach akcji ARKA 2.0.

Grupa Ringier Axel Springer Polska jako pierwszy polski wydawca dołączył do największej na świecie inicjatywy ONZ – UN Global Compact – skupiającej podmioty biznesowe działające na rzecz zrównoważonego rozwoju. W całej spółce już prowadzone są działania związane ze zrównoważonym rozwojem. W nowej siedzibie Ringier Axel Springer Polska ponownie wykorzystano i zaadaptowano do nowej przestrzeni wiele elementów wykończeniowych oraz mebli, żeby zminimalizować negatywny wpływ na środowisko. Ponadto nacisk położono na niekorzystanie z plastikowych butelek, energooszczędne oświetlenie, oszczędność wody i odpowiedzialną segregację śmieci.

* Fot. Piotr „Kaczy” Kaczor / Noizz.pl

Źródło: Hyundai Motor Poland