Grupa Autoremo mecenasem 14. Festiwalu Misteria Paschalia

Cztery światowe premiery, trzy polskie prawykonania, blisko dwustu sześćdziesięciu artystów z trzynastu krajów świata, dwanaście zespołów, trzydzieści cztery utwory, a to wszystko podczas jedenastu koncertów – w Krakowie trwa 14. edycja Festiwalu Misteria Paschalia.

Miło nam poinformować, że Grupa Autoremo objęła mecenatem to wydarzenie.

Co czeka melomanów w tym roku? Wyjątkowy i spójny program skupiony wokół kręgu kulturowego i estetyki charakterystycznej dla wykonawstwa muzyki dawnej we Francji, dwa pasma programowe (Vanitas i Tenebrae), trzy premiery polskie i cztery światowe, a także prestiżowe partnerstwa.

Festiwal potrwa do 17 kwietnia. Kto nie dotrze do Krakowa będzie mógł uczestniczyć w wydarzeniu za pośrednictwem transmisji w Programie Drugim Polskiego Radia, a także we francuskiej telewizji Mezzo, Radio France Musique i platformie Culturebox.fr. Swój udział w Festiwalu potwierdziło blisko dwudziestu dziennikarzy zagranicznych, wśród nich redaktorzy z „The Washington Post”, „Le Monde”, „Le Nouvelle Observateur”, „Gramophone” i „Opera Magazine”.

Podczas Wielkiego Tygodnia arcydzieła francuskiej i europejskiej muzyki dawnej przedstawią najsłynniejsze zespoły, dyrygenci i soliści z Francji oraz innych krajów Europy. Za program tegorocznej edycji odpowiada Vincent Dumestre – czołowy francuski dyrygent, założyciel i dyrektor artystyczny zespołu Le Poème Harmonique. Tegoroczna edycja to także początek prestiżowej współpracy z niezwykle cenioną przez melomanów na całym świecie telewizją Mezzo, oglądaną przez blisko 30 milionów widzów w 60 krajach świata. Francuska telewizja będzie transmitować koncert inauguracyjny, a dwa kolejne – zarejestruje.

Na 14. edycję Festiwalu Misteria Paschalia zapraszamy do Krakowa w terminie do 17 kwietnia 2017 roku. Organizatorami wydarzenia są Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe. Współorganizatorem jest Program 2 Polskiego Radia.

Program koncertów oraz więcej informacji na temat Festiwalu na stronie: misteriapaschalia.com