Grupa Autoremo mecenasem 10. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie

W Krakowie rozpoczęła się jubileuszowa 10. edycja Festiwalu Muzyki Filmowej, którego organizatorami są Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz RMF Classic.

Już przed południem Centrum Festiwalowe w Pałacu Krzysztofory tętniło życiem. Na konferencji prasowej rozpoczynającej 10. FMF nie zabrakło związanych z jubileuszem wspomnień, ale i planów na kolejną festiwalową dekadę.

Po konferencji goście przenieśli się na Rynek Główny, gdzie swoją działalność rozpoczął Przystanek Festiwalowy. Przez wszystkie dni trwania festiwalu Będzie tu można usłyszeć największe filmowe hity grane na żywo. Występ Orkiestry Reprezentacyjnej AGH cieszył się ogromnym zainteresowaniem turystów, którzy wesoło przytupywali w rytm dźwięków znanych z „Piratów z Karaibów”, „Krainy lodu” czy „Janosika”.

Wieczór należał do Abla Korzeniowskiego – Krakowianina, który już ponad 11 lat temu wyjechał do Hollywood aby tam komponować muzykę do największych światowych produkcji filmowych. Wraz z muzykami Orkiestry Akademii Beethovenowskiej Mistrz porwał i zaczarował publiczność w wypełnionym po brzegi Centrum Kongresowym ICE prezentując nowe aranżacje znanych do tej pory utworów z filmów „Samotny mężczyzna”, „W.E.” czy serialu „Penny Dreadful”.

Mecenasami 10. Festiwalu Muzyki Filmowej są Grupa Autoremo i Bukovina Resort.

Więcej o festiwalu i program na kolejne dni na stronie internetowej FmF.fm