Ewolucja języka projektowania Kodo – światowa premiera nowej Mazdy CX-60 PHEV już 8 marca 2022 r.

Subtelna, ale łatwo rozpoznawalna stylizacja nowego flagowego modelu Mazdy, całkowicie nowej CX-60 PHEV, prezentuje najnowszą ewolucję unikatowej dla Mazdy filozofii projektowania Kodo.

Silna osobowość CX-60 wynika z pięknych i naturalnych proporcji, które wyraźnie podkreślają jego charakter i konstrukcję z silnikiem umieszczonym z przodu i napędem na tylne koła.

Projekt nadwozia inspirowany jest japońską regułą estetyczną „mniej znaczy więcej” oraz koncepcją Ma – spokojnym i dostojnym pięknem pustej przestrzeni, które w efekcie tworzą samochód subtelny, a jednocześnie emanujący pewnością siebie.

Widziana z profilu śmiała gra światła biegnącego od zakończenia dachu do tylnego błotnika, spływa niczym zdecydowana linia narysowana japońskim pędzlem do kaligrafii i mocno osadza samochód na podłożu.

W połączeniu z otwierającą się ku przodowi linią boczną tworzy to subtelne wrażenie ruchu samochodu, w którym otoczenie odbija się w wyjątkowy, a zarazem prosty sposób, ożywiając bryłę nadwozia.

Aby zapewnić dodatkowy efekt wizualny, Mazda opracowała nowy, biały kolor nadwozia – lakier delikatnie odbijający światło – stworzony specjalnie po to, by podkreślić piękno CX-60 poprzez kontrastującą grę światła i cienia.

Więcej informacji: https://mzd.tools/ComingSoon-Mazda-CX-60

Źródło: Mazda Motor Poland