Elegancki i dynamiczny Enyaq Coupe iV dołącza do oferty marki Škoda na polskim rynku

ŠKODA wprowadza pełne elegancji, elektryczne coupé do swojej oferty na polskim rynku. Przełomowy ENYAQ COUPÉ iV charakteryzuje się połączeniem sportowej, atletycznej sylwetki z bardzo przestronnym wnętrzem i pojemnym bagażnikiem. Dzięki wyjątkowej aerodynamice oraz akumulatorowi o pojemności 82 kWh, wariant COUPÉ może pochwalić się zasięgiem do 552 km w cyklu WLTP. Elektryczny SUV coupé jest dostępny także wersji SPORTLINE oraz po raz pierwszy w najmocniejszym wariancie RS. Do polskiej oferty dołącza także ENYAQ RS iV.

Model ENYAQ COUPÉ iV wniósł do rodziny ŠKODY jeszcze więcej emocji, sportowej stylistyki i elegancji. Łagodnie opadająca ku tyłowi linia przyciemnianego, dostępnego w standardzie, panoramicznego dachu oraz wyrazisty tył nadają elektrycznemu modelowi dynamiczny charakter. Projektantom i inżynierom marki po raz kolejny udało się połączyć wysoki poziom funkcjonalności z emocjonującym designem. ENYAQ COUPÉ iV to także pierwsza w historii w pełni elektryczna ŠKODA RS.

Trzy wersje napędu modelu ENYAQ COUPÉ iV

Nowe elektryczne coupé ŠKODY dostępne jest na polskim rynku z akumulatorem o pojemności 82 kWh oraz w trzech wariantach mocy. Tylnonapędowa wersja modelu ENYAQ COUPÉ iV 80 odznacza się mocą 204 KM. Wariant ENYAQ COUPÉ SPORTLINE 80x iV, z napędem na cztery koła, osiąga moc 265 KM. Wariant ten dostępny jest również z napędem na tylną oś. Po raz pierwszy w historii marki dostępna jest również topowa wersja RS z napędem elektrycznym. ENYAQ COUPÉ RS iV jest wyposażony w napęd 4×4, a jego moc wynosi 299 KM. Model charakteryzuje się maksymalnym momentem obrotowym, dostępnym od samego startu, wynoszącym 460 Nm oraz przyspieszeniem od 0 do 100 km/h w 6,5 sekundy.

ENYAQ COUPÉ RS iV to najmocniejsza produkcyjna ŠKODA w historii. Jej charakterystyczne cechy to wyjątkowo dynamiczne osiągi, czarne detale stylistyczne i pełnowymiarowy czerwony pas odblaskowy z tyłu, typowy dla modeli RS tej marki. ENYAQ COUPÉ RS iV dostępny jest w kolorze Zieleń Mamba, który jest przeznaczony wyłącznie dla modeli RS ŠKODY.

Duży zasięg i szybkie ładowanie

Zupełnie nowe, całkowicie elektryczne coupé ŠKODY charakteryzuje się współczynnikiem oporu powietrza o wartości (cd) 0,234. Niski opór ma znaczący wpływ na zasięg pojazdu, który w modelu ENYAQ COUPÉ iV 80 wynosi do 552 km w cyklu WLTP. Ponadto producent zadbał o wyposażenie auta w możliwość szybkiego ładowania. Wariant z akumulatorem o pojemności 82 kWh może zostać ładowany z mocą do 135 kW, a to oznacza, że uzupełnić energię od 5% do 80% można nawet w 36 minut.

Przyciemniony panoramiczny szklany dach w standardzie i płynnie opadająca linia dachu

Nowa ŠKODA ENYAQ COUPÉ iV jest wyposażona w sportowy zderzak przedni i boczne progi w kolorze nadwozia oraz obręcze kół ze stopów lekkich o wymiarach od 19 do 21 cali. Linia dachu od słupka B łagodnie opada ku tyłowi i łączy się z tylną klapą o ostrej krawędzi spływu. Linie pojazdu są dodatkowo podkreślone przez największy w gamie ŠKODY, przyciemniany, panoramiczny szklany dach, który jest standardowym elementem wersji coupé.

Panoramiczny dach płynnie łączy się z tylną szybą i wpuszcza do wnętrza więcej światła dziennego, nadając samochodowi bardziej przestronny charakter. Jego powłoka pomaga zapewnić przyjemny klimat w kabinie. Podobnie jak w przypadku modelu ENYAQ iV, wersja coupé jest dostępna z opcjonalnym przodem Crystal Face, w którym pionowe żebra efektownego grilla ŠKODY są oświetlone za pomocą 131 diod LED, a poziomy pas świetlny dopełnia imponujący wygląd samochodu. ENYAQ COUPÉ RS iV posiada Crystal Face w standardzie.

Bogate wyposażenie oraz stylowe wnętrza

Debiutująca na polskim rynku ŠKODA ENYAQ COUPÉ iV odznacza się bogatym wyposażeniem standardowym. W samochodzie niezmiennie znaleźć można technologię dbającą o bezpieczeństwo kierowcy, m.in. system FRONT ASSIST czy LANE ASSIST. Dla komfortu wewnątrz, do dyspozycji użytkowników pozostaje duży, 13-calowy centralny ekran systemu infotainment, oświetlenie Ambiente czy 5,3-calowy cyfrowy kokpit.

Dostępne są również rozszerzone pakiety wyposażenia modelu. Wersja CLEVER oferuje dodatkowo aktywny tempomat, system SIDE ASSIST oraz KESSY FULL. W wersji PLUS znajdziemy m.in. reflektory Full LED Matrix, a wyposażenie o nazwie ADVANCED jest wzbogacone m.in. o wyświetlacz Head-up z rozszerzoną rzeczywistością i Crystal Face. Najbardziej zaawansowanym wariantem w modelu ENYAQ COUPÉ iV jest pakiet MAXX, w którym dla użytkownika dostępny jest system PARK ASSIST z funkcją TRAINED PARKING, kamera AREA VIEW 360° czy progresywny układ kierowniczy.

Wnętrza z Design Selections

Podobnie jak w przypadku modelu ENYAQ iV, we wnętrzu wariantu coupé zastosowano holistycznie skoordynowane opcje wystroju oparte na nowoczesnych przestrzeniach życiowych, przy użyciu naturalnych, przetwarzanych w sposób zrównoważony i pochodzących z recyklingu materiałów. Przejrzysta struktura dostępnych wariantów wyposażenia oraz opcje indywidualne znacznie ułatwiają konfigurację samochodu.

ŠKODA ENYAQ RS iV – doskonała dynamika jazdy i przestronne wnętrze

Rodzina elektrycznych SUV-ów SKODY powiększa się ponadto o kolejny usportowiony wariant, jakim jest ENYAQ RS iV. Podobnie jak w przypadku wersji COUPÉ, marka zdecydowała się na wyposażenie auta w dwa silniki elektryczne o łącznej mocy systemowej 299 KM i napęd 4×4. Dzięki wyjątkowemu współczynnikowi oporu powietrza – na poziomie cw 0,265 – ENYAQ RS iV dysponuje zasięgiem do 516 kilometrów w cyklu WLTP.

Oprócz sportowego wyglądu i dynamicznego prowadzenia, nowa ŠKODA ENYAQ RS iV oferuje dużo miejsca dla maksymalnie pięciu osób. SUV ma 4653 mm długości, 1879 mm szerokości i 1605 mm wysokości, a jego rozstaw osi wynosi 2768 mm. Bagażnik ma pojemność 585 litrów. Przestrzeń tę można powiększyć do 1710 litrów poprzez złożenie oparć tylnych siedzeń.

Dynamiczny wygląd ŠKODY ENYAQ RS iV ze sportowym zawieszeniem w standardzie, dużymi 20- lub 21-calowymi kołami i charakterystycznymi funkcjami sprawia, że jest on łatwo rozpoznawalny jako model z gamy RS. Podobnie jest w wariancie COUPÉ, lokalnie bezemisyjny pojazd przyspiesza od 0 do 100 km/h w 6,5 sekundy i może pochwalić się maksymalnym momentem obrotowym 460 Nm. Akumulator o pojemności 82 kWh, wysoka wydajność energetyczna i współczynnik oporu powietrza cw 0,265 zapewniają modelowi maksymalny zasięg do 516 kilometrów w cyklu WLTP. Dzięki maksymalnej mocy ładowania do 135 kW wysokonapięciowy akumulator modelu ENYAQ RS iV można naładować na stacjach szybkiego ładowania od 5% do 80% w czasie nawet 36 minut.

Cenniki ŠKODY ENYAQ iV oraz ENYAQ COUPÉ iV dostępne są pod LINKIEM.

Cenniki ŠKODY ENYAQ RS/SPORTLINE iV dostępne są pod LINKIEM.

Źródło: Škoda Polska