Diana Damrau koncertowała Krakowie

Wieczór 24 maja w ICE Kraków upłynął przy dźwiękach największych dzieł operowych w gwiazdorskim wykonaniu. Zabrzmiały najpiękniejsze arie i duety autorstwa kluczowych kompozytorów epoki – między innymi Messeneta, Wagnera, Verdiego czy Belliniego, a na scenie pojawiła się Diana Damrau w towarzystwie francuskiego basa-barytona Nicolasa Testé oraz orkiestry PKF-Prague Philharmonia pod batutą dyrektora opery w Dallas Emmanuela Villaume’a.

Diana Damrau znana jest z wyjątkowych interpretacji zarówno dzieł Mozarta, Verdiego i Straussa, jak i XIX-wiecznych utworów kompozytorów francuskich, ale największą miłością darzy twórczości Giacomo Meyerbeera, któremu poświęciła wydaną 5 maja, nakładem Warner Classic, płytę „Grand Opera”. Pomysł wydania albumu z utworami Meyerbeera był bliski sercu Diany Damrau już ponad 10 lat temu. Jako studentka była zafascynowana muzyką kompozytora i wtedy też po raz pierwszy została zaproszona do wykonania jego kantaty „Gli Amori di Teolinda”. – Dosłownie zanurzyłam się w świecie Meyerbeera. Byłam bardzo podekscytowana (…) jego wspaniałą muzyką! – wyjaśnia Damrau.

24 maja, tuż po premierze doskonale przyjętego albumu, sopranistka zaśpiewała w ICE Kraków mając u boku PKF-Prague Philharmonia pod batutą dyrektora opery w Dallas Emmanuela Villaume’a, który także dzierżył batutę na ostatniej płycie niemieckiej artystki. Dianie Damrau towarzyszył również francuski bas-baryton Nicolas Testé, który stale występuje w wielu znanych operach i na festiwalach w Europie. Zaliczają się do nich między innymi Opera Niemiecka w Berlinie, Opera Holenderska, Opera Paryska czy Teatr Operowy w Wenecji.

Na koncert zapraszali: Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Mecenasami koncertu byli: Grupa Autoremo i Bukovina Resort.

źr. KBF