Dbajmy o wspólne bezpieczeństwo, czyli Mazda użycza samochody Fundacji Alivia w ramach kampanii społecznej Onkoobrona pod hasłem #HelpTogether

W ramach akcji specjalnej #HelpTogether Mazda Motor Poland oraz stacje dealerskie Mazdy w całej Polsce przekazują flotę około 30 pojazdów, aby wesprzeć Fundację Alivia, działającą na rzecz chorych na raka.

Alivia, w ramach kampanii ONKOOBRONA zapewnia pacjentom onkologicznym bezpieczny i komfortowy transport do ośrodków leczenia.

Pacjenci z chorobą nowotworową, szczególnie w trakcie immunoterapii, chemioterapii czy radioterapii mają szczególnie obniżoną odporność. Osoby te podczas epidemii COVID-19 nie mogą korzystać z publicznego transportu, aby dojeżdżać na cykliczne zabiegi czy konsultacje. Samochody Mazdy posłużą pracownikom fundacji Alivia do zorganizowania przewozu lub doraźnej pomocy logistycznej dla chorych na raka w całej Polsce. Część samochodów trafi też do pracowników służby zdrowia i podopiecznych Fundacji, którzy mogą samodzielnie z nich korzystać.

W ramach kampanii ONKOOBRONA każdy chory na nowotwór złośliwy może zgłosić prośbę o transport do i z ośrodka leczenia, szpitala czy przychodni. Wystarczy wypełnić i wysłać formularz dostępny na stronie http://www.alivia.org.pl/onkotaxi lub zadzwonić pod numer 22 100 51 60.

Dynamiczny rozwój epidemii COVID-19 całkowicie zdezorganizował nasze życie i jednocześnie sprawił, że poczucie społecznej solidarności nabrało jeszcze większego znaczenia. Wspólnie z 12 dealerami, zdecydowaliśmy się na przekazanie naszych samochodów do transportu tych, którzy toczą heroiczną walkę z chorobą nowotworową. Dla pacjentów onkologicznych dojazd na terapię jest kluczowym elementem procesu leczenia i nie można go przerwać z powodu pandemii.
Motto Mazdy ma wymiar uniwersalny, dlatego zdecydowaliśmy się aktywnie zaangażować w pomoc, wykorzystując nasz największy atut – dostępne samochody i włączyć się do akcji pomagania najbardziej potrzebującym pod hasłem #HelpTogehter.

Tomasz Nagot,
Dyrektor marketingu Mazda Motor Poland

Wiemy, że pacjenci onkologiczni mają niskie dochody, często są na emeryturze, rencie lub zwolnieniu. Wydatki na taksówkę, nawet na krótkie kursy, mogą być dla nich dużym obciążeniem. Dlatego zachęcamy, by korzystali z naszych darmowych przejazdów.
Bardzo dziękujemy za solidarność i wsparcie chorych, którzy codziennie walczą o życie. Razem możemy dać im pewność, że ryzyko zachorowania zostało zmniejszone do minimum.

Agata Polińska,
Prezes Fundacji

Fundacja Alivia od 10 lat dodaje odwagi chorym na raka. Misją organizacji jest pomoc pacjentom w dostępie do leczenia, a także wspieranie polskiej onkologii i służby zdrowia oraz edukacja i popularyzacja nowości światowej onkologii w Polsce. Do praktycznych narzędzi dla podopiecznych Fundacji, by mogli wygrywać z chorobą każdego dnia, będzie teraz należała flota samochodów Mazdy. Zaraz po świętach wielkanocnych samochody demonstracyjne użyczone przez poszczególnych dealerów marki na terenie całego kraju trafią do osób wyznaczonych przez Fundację Alivia. Wśród udostępnionych modeli są zarówno SUV-y nowej generacji – Mazda CX-30, jak i przestronne Mazdy 6 czy komfortowe Mazdy CX-5.

Źródło: Mazda Motor Poland