Czytelnicy wybrali: Škoda Fabia najlepszym samochodem miejskim w plebiscycie The Best of Moto 2021

Nowa ŠKODA FABIA zwyciężyła w kategorii specjalnej „Samochód miejski” w plebiscycie The Best of Moto 2021. W tej części konkursu to czytelnicy serwisu Moto.pl decydowali, które modele zasługują na statuetki w poszczególnych kategoriach. Zwycięzcy zostali uhonorowani podczas gali wieńczącej plebiscyt, która odbyła się 25 listopada br. w Warszawie.

Poza kategoriami eksperckimi, w których głosowali dziennikarze motoryzacyjni, w rolę jurorów w plebiscycie The Best of Moto 2021 wcielili się także czytelnicy serwisu Moto.pl. To oni wybrali między innymi swojego motoryzacyjnego ulubieńca w przestrzeni miejskiej, dając tym samym wyraz dużego zaufania do marki ŠKODA i modelu FABIA.

Nagroda w kategorii „Samochód Miejski” bardzo dobrze odzwierciedla charakter ŠKODY FABIA. To samochód wyróżniający się eleganckim designem, a do tego kompaktowy, praktyczny i świetnie dopasowany do różnorodnych miejskich przestrzeni. Komfort, bezpieczeństwo i łatwość w prowadzeniu – to synonimy modelu FABIA.

Klaudyna Gorzan,
Kierownik ds. PR marki ŠKODA

ŠKODA FABIA nowej generacji charakteryzuje się wysokim komfortem prowadzenia, co stanowi jedną z najważniejszych cech dla samochodu miejskiego. Posiada przestronne wnętrze, bogate wyposażenie standardowe oraz dynamiczną formę. FABIA odznacza się pojemnością bagażnika równą 380 l, a po złożeniu tylnych foteli to aż 1190 l.

Co ogromnie ważne dla samochodu poruszającego się po nieprzewidywalnej przestrzeni miejskiej, ŠKODA FABIA zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. Bestsellerowy model został wyposażony w szereg systemów asystujących – w standardzie znajdują się m.in. systemy FRONT ASSIST oraz LANE ASSIST, a także DRIVER ALERT monitorujący poziom zmęczenia kierowcy. Opcjonalnie auto może zostać wyposażone m.in. w zaawansowany system TRAVEL ASSIST, PARK ASSIST lub też funkcję rozpoznawania znaków drogowych.

Źródło: Škoda Polska