Caddy Cargo i Transporter 6.1 najlepszymi vanami 2021 roku – „Best Vans 2021”

Podwójny sukces: W wielkim głosowaniu na samochód użytkowy roku – „Best Vans 2021”, ponad 7600 czytelników niemieckich magazynów branżowych wydawanych przez wydawnictwo ETM, wybrało produkowanego wyłącznie w Polsce Nowego Caddy Cargo zwycięzcą w kategorii „samochód dostawczy”.

Licząc od pierwszej generacji Caddy, model ten zdobył powyższy tytuł już 22 razy. Krótko mówiąc: Caddy wygrywał za każdym razem, gdy brał udział w plebiscycie. Volkswagen Transporter 6.1 natomiast, w tym roku już po raz dwunasty i po raz dziesiąty z rzędu, zdobył pierwsze miejsce w kategorii „samochody transportowe do 2,8 t”.

W plebiscycie „Best Vans 2021” zorganizowanym przez niemieckie czasopisma trans aktuell, lastauto omnibus i FERNFAHRER oraz przez portal internetowy eurotransport.de, modele produkowane przez markę Volkswagen Samochody Dostawcze: Caddy i Transporter 6.1, po raz kolejny zajęły pierwsze miejsca w kategoriach „samochód dostawczy” i „samochód transportowy do 2,8 t”.

Najlepsze pojazdy użytkowe tego roku: Wśród zwycięzców znalazł się wariant Cargo piątej, najnowszej generacji modelu Caddy – bestsellera marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Należy podkreślić, że Nowy Volkswagen Caddy we wszystkich wariantach, produkowany jest wyłącznie w Polsce, w fabryce Volkswagen Poznań, która na potrzeby produkcji nowego modelu została rozbudowana i unowocześniona. W poznańskiej fabryce VW produkowana była również poprzednia generacja tego modelu, która nagrodę wydawnictwa ETM zdobyła w roku 2020. W ten sposób Nowy Caddy, podobnie jak wszyscy jego poprzednicy, na stałe wpisał się do historii plebiscytu i głosami czytelników już po raz dwudziesty drugi został zwycięzcą w kategorii „samochód dostawczy”.

Zdobycie przez Volkswagena Caddy Cargo tytułu najlepszego samochodu dostawczego plebiscytu „Best Vans 2021”, to uznanie nie tylko dla modelu, ale przede wszystkim dla całej załogi Volkswagen Poznań, która z pasją i wielkim zaangażowaniem każdego dnia tworzy ten produkt! To dzięki profesjonalizmowi naszych Pracowników Caddy Cargo to samochód nowoczesny, charakteryzujący się najwyższą jakością.
Cała załoga przez ponad rok przygotowywała się do podjęcia produkcji Caddy piątej generacji, rozbudowaliśmy na jego potrzeby cały zakład, zainstalowaliśmy nowoczesne roboty produkcyjne a pracownicy zdobyli nowe, unikalne kompetencje. Teraz wykorzystują je w praktyce i czynią to doskonale – nagroda jest tego najlepszym dowodem. Chcę podziękować wszystkim pracownikom Volkswagen Poznań za ich osobisty wkład w powstawanie tego docenionego przez specjalistów samochodu.

Jolanta Musielak,
Członek zarządu Volkswagen Poznań ds. personalnych i organizacji

Zaufanie czytelników po raz kolejny zdobył też Transporter 6.1 i to już po raz dwunasty, w kategorii „samochodów dostawczych do 2,8 t”. Poprzednie generacje Transportera w latach ubiegłych dwanaście razy stawały na najwyższym podium w tej kategorii.

Dziękujemy czytelnikom magazynów i użytkownikom portalu wydawnictwa ETM za ich wieloletnie zaufanie do naszej marki i wraz z całym zespołem Volkswagen Samochody Dostawcze w Niemczech i w Polsce cieszymy się z kolejnych nagród dla naszych samochodów – dla nowego Caddy i Transportera 6.1, które w roku 2021 ponownie wybrane zostały najlepszymi w swych kategoriach. Nagroda czytelników jest zawsze cennym symbolem i dobrym sygnałem, że właściwie zrozumieliśmy klientów i ich potrzeby. To także zastrzyk motywacji do tego, by nasze pojazdy także w przyszłości jak najlepiej spełniały oczekiwania klientów.

Dr Lars Krause,
Nowy członek zarządu Volkswagen Samochody Dostawcze ds. sprzedaży i marketingu

Klasyczny Transporter 6.1 oferowany jest w wielu wariantach – z krótkim lub z długim rozstawem osi, z trzema wysokościami dachu, jako furgon z platformą i z podwójną lub pojedynczą kabiną, z napędem na przednią oś lub na wszystkie koła, w końcu jako elegancki samochód osobowy i jako kamper. Wykorzystywany jest niemal we wszystkich sektorach gospodarki – zarówno przez handlowców, jak i przez policję, służby ratownicze, firmy kurierskie czy duże przedsiębiorstwa.

Produkowany w Polsce Nowy Caddy osadzony jest na modułowej platformie dla samochodów z silnikiem montowanym poprzecznie (MQB), stosowanej również m.in. w Golfie. Umożliwia ona zastosowanie w Caddy wielu nowych rozwiązań technicznych, dzięki którym jest on jeszcze bardziej praktyczny, wydajny i doskonały. Na rynku ukazała się niedawno jego najnowsza wersja: turystyczny Caddy PanAmericana.

W sumie w 2021 roku w plebiscycie wydawnictwa ETM w szranki stanęło ponad 250 modeli w 16 kategoriach. Od momentu powołania nagrody w 1997 roku, Volkswagen Samochody Dostawcze zdobył tu już 40 pierwszych nagród, w tym sześciokrotnie z modelem Amarok, 22 razy z Caddy i 12 razy z Transporterem. Modele wszystkich marek koncernu VW zdobyły uznanie czytelników magazynów branżowych wydawnictwa ETM łącznie już ponad 60 razy.

Plebiscyt czytelniczy jest przeprowadzany wspólnie, według jednolitej metodologii, przez wydawnictwo ETM ze Stuttgartu oraz przez organizację DEKRA. Dzięki temu uczestniczące w nim marki mogą dokonywać długoterminowych i dogłębnych porównań z konkurencją.

Źródło: Volkswagen Polska