Bytomska Barbórka: IV runda Szombierki Rally Cup

Team rajdowy Gunia/Damczyk, startujący w barwach Grupa Autoremo / Bukovina Sport, startował niedawno w IV rundzie Szombierki Rally Cup w Bytomiu.

Oto relacja naszych zawodników

W ostatni weekend w Bytomiu odbyły się zawody z cyklu SZOMBIERKI RALLY CUP. Stanowiły czwartą i ostatnią rundę cyklu. Zawody rozgrywane pod nazwą Bytomska Barbórka – bo jeśli Barbórka, to tylko na Śląsku 🙂

W całych zawodach wystartowało 68 załóg, w naszej klasie 10 samochodów.

Zawody składały się z czterech przejazdów trasy o dł. 2,2 km ze zmienną nawierzchnią, która dodatkowo tego dnia była bardzo śliska i ciężko było trafić z doborem opon. Miejscami na trasie dużo było błota i brudu naniesionego przez załogi startujące wcześniej.

Każda pętla uszczuplała stawkę zawodników. W zmiennych warunkach udało się znaleźć na mecie bez przygód na trasie zajmując 31 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Nasza załoga traktowała ten start głównie treningowo i jako przypieczętowanie kończącego się sezonu. Był to ostatni start w tym sezonie, a myślami już jesteśmy przy kolejnym znów w barwach Grupa Autoremo/Bukovina Sport.

Szczególne podziękowania dla właścicieli Grupy Autoremo za możliwość reprezentowania barw Grupy Autoremo na odcinkach specjalnych oraz dla mechaników z oddziału Wielicka Kraków, którzy mimo sezonu oponiarskiego oraz dużego ruchu w serwisie zdążyli z przygotowaniem auta na niedzielne zawody.

Do zobaczenia na rajdowych trasach w sezonie 2019!