Bogate wyposażenie modeli Škody zapewnia maksymalny komfort jazdy w niższych temperaturach

ŠKODA oferuje nowoczesne elementy wyposażenia, które zwiększają komfort i przyjemność codziennych podróży, także w zimowych miesiącach. Kompaktowy model ŠKODA SCALA oraz miejski SUV KAMIQ mogą zostać wyposażone w udogodnienia takie jak: cztery podgrzewane fotele, podgrzewana przednia szyba i dysze spryskiwaczy. Bezkluczykowy system KESSY umożliwia wsiadanie do pojazdu oraz uruchamianie silnika bez używania kluczyka samochodowego. Z kolei w modelach KAROQ, KODIAQ, nowej ŠKODZIE OCTAVIA oraz ŠKODZIE SUPERB dostępne jest dodatkowe ogrzewanie sterowane przy pomocy pilota lub smartfona.

ŠKODA znana jest z rozwiązań, które wpływają na komfort jazdy wszystkich pasażerów. Z tego powodu ogrzewanie foteli w kompaktowej ŠKODZIE SCALA oraz ŠKODZIE KAMIQ przewidziane jest zarówno dla osób siedzących z przodu, jak i z tyłu pojazdu. Chłodniejsze dni nie będą uciążliwe również dla podróżujących modelami: KAROQ, KODIAQ, OCTAVIA czy SUPERB, w których dostępne jest dodatkowe ogrzewanie sterowane pilotem lub smartfonem za pośrednictwem aplikacji ŠKODA Connect.

Doskonała widoczność podczas jazdy

Dostępna jako opcja ogrzewana kierownica w modelach KAMIQ i SCALA umożliwia prowadzenie samochodu zimą bez rękawiczek, które mogą utrudniać jazdę i wpływać na bezpieczeństwo podróżowania. Z kolei podgrzewanie przedniej szyby szybko roztapia lód zgromadzony na jej powierzchni, dzięki czemu nie trzeba poświęcać dodatkowego czasu na odśnieżanie.

Kolejnymi przydatnymi elementami wyposażenia są podgrzewane dysze spryskiwaczy, które zapobiegają zamarzaniu płynu oraz reflektory adaptacyjne Full LED, które dzięki modułowej budowie zapewniają bardzo dobrą widoczność nawet w trudnych warunkach drogowych. W wyposażeniu opcjonalnym dostępny jest również asystent świateł drogowych, natomiast czujniki deszczu i zmierzchu oraz funkcja coming/leaving home występują w modelach SCALA i KAMIQ jako standard.

Dodatkowym udogodnieniem dla wszystkich kierowców jest bezkluczykowy system KESSY, który umożliwia otwieranie drzwi bez używania kluczyka samochodowego oraz uruchomienie silnika pojazdu za pośrednictwem specjalnego przycisku. Dzięki temu kierowca nie musi szukać kluczyka w torbie lub kieszeniach, co szczególnie przydaje się zimą, podczas niskich temperatur.

Źródło: Skoda Polska